kręgosłup

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/theme.inc).

Czy wszyscy rozumiemy zasady pracy przy komputerze?

Praca przy komputerze
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Coraz częściej dzisiaj praca polega na długim siedzeniu oraz pracy przy komputerze, co ma szansę spowodować bóle kręgosłupa, oczu oraz rąk, jeśli nie będziemy przystosowywać się do określonych wytycznych, które powinny nam dopomóc w osłonie naszego zdrowia. Jeżeli będziemy znać zasady pracy przy komputerze, to ma szansę się okazać, że nie będziemy zmuszeni się borykać z żadnymi niepożądanymi kłopotami, które będą nam utrudniały pracę.

Kto może profesjonalnie wykonać terapeutyczny masaż i jak długo trwa taka terapia?

wiek
Author: rakpiersi.pl
Obecnie wykonywanie dużej ilości różnych zawodów wymaga od pracownika spędzania dużej ilości czasu za biurkiem. To niestety wiąże się z określonymi prawdopodobnymi dolegliwościami. Nasze plecy też powinny czasem odpocząć.

W zasadzie każda firma winna zatrudnić fizjoterapeutę, jaki zajmie się masażem work site

masaż w pracy
Author: anokarina
Source: http://www.flickr.com
Ostatnimi czasy coraz więcej osób prowadzi siedzący styl życia. Jest to spowodowane głównie tym, iż sporo robót realizowanych jest przy biurku z wykorzystaniem komputera.

Kiedy masz problem z nietrzymaniem moczu oraz różne choroby kręgosłupa

Stetoskop
Author: Dr.Farouk
Source: http://www.flickr.com
Każdy z nas boryka się współcześnie z rozmaitymi kłopotami zdrowotnymi, które nieraz zdołają być spowodowane wiekiem. Przykładowo niektóre osoby borykają się z takim kłopotem, jak na przykład nietrzymanie moczu.

Wybór krzesła komputerowego na jakim siedzimy jako czynnik tak samo ważny dla zdrowia jak materac na jakim śpimy czy też trening fizyczny.

wygodne krzesło komputerowe
Author: Ron Frazier
Source: http://www.flickr.com
Aktualny tryb życia przymusza nas do wielogodzinnego siedzenia, do jakiego nie jesteśmy stworzeni. Skutkiem tego coraz powszechniej występują schorzenia kręgosłupa i boleści pleców. Dlatego tak istotne jest prowadzenie jednakowoż poszukiwań optymalnej z punktu zdrowia pozycji do siedzenia i konstrukcji krzeseł, biurek czy stołów. Pomimo mówionym niejednokrotnie zaleceniom, aby uniknąć boleści pleców, bynajmniej nie trzeba przyjmować w czasie siedzenia skrajnie wyprostowanej pozycji. Najlepiej jest trochę poluźnić mięśnie i odchylić się trochę do tyłu. Uczeni rozpatrywali różne pozycje i stwierdzili, że siedzenie przez wiele godzin w pozycji wyprostowanej jest łatwą drogą do przewlekłych boleści pleców. Znakomitym rozwiązaniem są tutaj fotele na ból kręgosłupa. Gdy mamy do czynienia z sytuacją obciążenia kręgosłupa, krążki międzykręgowe, czyli tzw. dyski, następują przemieszczeniu. Przy pozycji prostej przemieszczanie jest największe, natomiast przy pozycji półleżącej — najmniejsze. Położenie się w zrelaksowanej pozycji z trochę zgiętymi kolanami to najstosowniejsze, co możemy uczynić, bo nie są obciążane wiązadła a także mięśnie ud czy też pleców.

Które przystępne mogą być perfekcyjne techniki odprężające?

odzwierciedlenie - buty
Author: Arek Olek
Source: http://www.flickr.com
Nie trzeba zostać informatykiem, żeby robić tzw. siedzącą posadę. Wszakże to samo robi kasjer czy urzędniczka. Taka struktura pracy nie jest aż tak właściwa, jak mogłoby się to wstępnie wydawać.


Wywołuje to bowiem różne, niekiedy nawet bardzo poważne problemy z koścem.