wzrok

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/theme.inc).

Gogle i wady wzroku nie będzie już wzbudzać w tobie lęku

okulary
Author: Nicholas Smale
Source: http://www.flickr.com
Stoisz po drugiej stronie ulicy i za niecałe trzy minuty będziesz u celu. Jednak, w tym samym momencie dostrzegasz, że podjeżdża autobus, ale nie masz pojęcia czy to ten prawidłowy. Czujesz się niezadowolony, bo twój wzrok nie zezwala Ci rozwiązać napotkanej sytuacji – biec, czy nie biec. Czas to zaakceptować – potrzebujesz okularów.

Czy wszyscy rozumiemy zasady pracy przy komputerze?

Praca przy komputerze
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Znacznie częściej teraz praca polega na długim przesiadywaniu i pracy przy komputerze, co ma szansę spowodować bóle kręgosłupa, oczu i rąk, jeżeli nie będziemy stosować się do pewnych zaleceń, które mają nam pomóc w ochronie naszego zdrowia. Kiedy będziemy rozumieć zasady pracy przy komputerze, to może się okazać, że nie będziemy musieli się męczyć z najmniejszymi niepożądanymi kłopotami, które będą nam utrudniały pracę.

W jaki sposób sobie radzić, gdy pojawiają się problemy ze wzrokiem? Jakie istnieją sposoby, aby takim rzeczom zaradzić?

okulista
Author: MilitaryHealth
Source: http://www.flickr.com
Różne czynniki chorobotwórcze, na przykład bakterie i wirusy mogą dostawać się z krwią do siatkówki, jak również do przylegającej do niej naczyniówki. Rozwinie się wtedy ognisko zapalne, którego objawy zależą od miejsca gdzie uszkodzona jest siatkówka. Jeżeli takie zwyrodnienie siatkówki dotyczy plamki, chory będzie dostrzegał mroczki w polu widzenia, lecz również inne dziwne rzeczy, jak błyski, będzie miało miejsce nieprawidłowe widzenie barw czy zmiana kształtu oglądanych przedmiotów.

Z jakiego powodu cały czas trzeba dbać o swoje oczy, zalety laserów w nowoczesnej okulistyce.

bieganie
Author: Naturhouse
Source: Naturhouse
wzrok jest najważniejszym zmysłem, z jakiego korzystają ludzie, dlatego też trzeba dbać o swoje oczy bez przerwy. Lecz praca przy słabym świetle czy nadmierne wpatrywanie się w ekrany powodują, że może się on znacznie pogorszyć.

Laserowa korekta wzroku będzie w całości bezpieczna

Okulary z soczewkami do pracy biurowej
Author: JZO
Source: JZO
Siedzenie przed komputerem, klimatyzowane pomieszczenia, a również znacznie rzadsze przebywanie na dworze, to wszystko może spowodować, że nasz wzrok zacznie się zmieniać. Dlatego właśnie tak ważne okazuje się być to, aby systematycznie go sprawdzać, gdyż im prędzej będzie przez nas wychwycona wada, tym szybciej będziemy mieli szansę rozpocząć się leczyć.


Czy pragniemy się dowiedzieć jak prezentują się operacje jaskry?


Gdy okulista wychwyci u nas jakąś wadę wzroku, to koniecznie powinniśmy się dowiedzieć co wykonać, by zatrzymać jej powiększanie się, a najlepiej żeby ją wyeliminować.

Czym jest siatkówka oka oraz na jakiego rodzaju schorzenia jest ona narażona?

Śpij dobrze i wstań wypoczęta
Author: Tempur
Source: Tempur
Najważniejszą częścią oka jest siatkówka. To właśnie dzięki niej widzimy otaczający nas świat. Zbudowana jest ona z wielu milionów czopków oraz pręcików, zatem komórek nerwowych. To one umożliwiają odbieranie bodźców świetlnych, które za pomocą nerwu wzrokowego przekazywane są do mózgu, w którym powstaje obraz.

Pages