wzrok

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/theme.inc).

Laserowa korekta wzroku będzie w całości bezpieczna

Okulary z soczewkami do pracy biurowej
Author: JZO
Source: JZO
Siedzenie przed komputerem, klimatyzowane pomieszczenia, a także znacznie rzadsze przebywanie na dworze, to wszystko ma szansę powodować, że nasz wzrok zacznie się zmieniać. Dlatego właśnie tak ważne jest to, żeby systematycznie go badać, bo im szybciej zostanie przez nas wychwycona wada, tym prędzej będziemy mogli rozpocząć się leczyć.


Czy pragniemy się dowiadywać jak wyglądają operacje jaskry?


Gdy okulista wyłapie u nas jakąś wadę wzroku, to obowiązkowo musimy się dowiedzieć co zrobić, aby wstrzymać jej pogłębianie się, a najlepiej aby ją wyleczyć.

Czym jest siatkówka oka oraz na jakiego rodzaju schorzenia jest ona narażona?

Śpij dobrze i wstań wypoczęta
Author: Tempur
Source: Tempur
Najistotniejszą częścią narządu wzroku jest siatkówka. To właśnie dzięki niej możemy widzieć otaczający nas świat. Składa się ona z mnóstwa czopków i pręcików, czyli komórek nerwowych. To one umożliwiają odbiór bodźców świetlnych, które przy pomocy nerwu wzrokowego przekazywane są do mózgu, w którym powstaje obraz.

W jaki sposób sobie radzić, gdy pojawiają się problemy ze wzrokiem? Jakie istnieją sposoby, aby takim rzeczom zaradzić?

okulista
Author: MilitaryHealth
Source: http://www.flickr.com
Różnorodne czynniki chorobotwórcze, na przykład bakterie i wirusy mogą przedostawać się z krwią do siatkówki, jak również do leżącej blisko naczyniówki. Rozwinie się wtedy zapalenie, którego objawy są zależne od miejsca uszkodzenia siatkówki. Jeśli takie zwyrodnienie siatkówki dotyczy plamki, chory będzie dostrzegał mroczki w polu widzenia, ale także inne dziwne rzeczy, jak błyski, będzie miało miejsce złe widzenie kolorów czy zmiana kształtu widzianych obrazów.

Z jakiego powodu nie należy nabywać tanich okularów przeciwsłonecznych na bazarze i co powinny one gwarantować?

Przybliżenie zęba
Author: Partha S. Sahana
Source: http://www.flickr.com
W okresie letnim warto wiedzieć, że promienie słoneczne potrafią być niezwykle przyjemnym elementem wypoczynku, lecz również ważnym czynnikiem, który mógłby mieć również zły wpływ na nasze ciało.

Niezbyt wyraźnie widzisz? Spójrz, co powinieneś zrobić i gdzie się udać, by móc sobie pomóc

słaby wzrok
Author: JZO
Source: JZO
Zmysł wzroku jest bardzo istotny dla każdego człowieka. Dzięki niemu możemy sprawnie się poruszać, czytać i pisać, oglądać świat i podziwiać piękno. Niestety nie zawsze go doceniamy tak bardzo, jak powinniśmy. Dopiero, kiedy zaczyna szwankować, zauważamy, jak ciężko mogłoby być bez niego. W dzisiejszych czasach w Polsce wzrok sprawdza się już maluchom.

Laserowa korekcja wzroku metodą nazywaną LASEK - co warto na ten konkretny temat wiedzieć?

Gastroskopia – badanie bardzo potrzebne...
Author: Bird&Co
Source: Bird&Co
Wbrew wszelkim pozorom noszenie na nosie okularów czy soczewek kontaktowych nie jest wyłącznym sposobem na walczenie z naszymi wadami wzroku. W rzeczywistości istnieje jeszcze jedna, niewiarygodnie skuteczna metoda, chociaż nie każdy z nas się może jej poddać, głównie z powodu faktu, iż nie jest refundowana.

Pages