Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/menu.inc).

Problem uzależnienia od alkoholu - problem, który można pokonać

Problem uzależnienia od alkoholu tyczy się osób w bardzo różnym wieku i różnej płci. W społeczeństwie nadal pokutuje przekonanie, że jest to problem dotykający głównie mężczyzn. Okazuje się jednak coraz więcej kobiet także zmaga się z problemem uzależnienia od alkoholu. Na szczęście obecnie na wysokim poziomie kształtuje się świadomość tego, jak dochodzi do rozwoju uzależnienia oraz jakie metody leczenia dają szansę na powrót do normalności.

Odwyk alkoholowy to procedura medyczna, która pozwala odtruć organizm. Trzeba bowiem pamiętać, że na skutek nadużywania alkoholu dochodzi do wbudowania się alkoholu w procesy metaboliczne organizmu. Kiedy zaczyna tej substancji brakować, ciało nie jest już w stanie funkcjonować normalnie. Przyjmuje się, że alkoholowy odwyk raczej musi odbywać się
kieliszek
Author: Matthias Ripp
Source: http://www.flickr.com
pod nadzorem i stałą kontrolą lekarza. W przeciwnym razie może doprowadzić do poważnych powikłań, które skończyć mogą się nawet śmiercią pacjenta. Samo odbycie odwyku nie jest jednak jeszcze równoznaczne z pokonaniem choroby. Potrzebna jest profesjonalnie przeprowadzona terapia psychologiczna, która pokazuje jak radzić sobie z przymusem sięgnięcia po alkohol.Nadużywanie alkoholu (alkater.pl/odtruwanie-detox-warszawa/alkohol/) jest poważnym problemem społecznym dotykającym coraz więcej Polaków. Alkoholizm w bardzo poważny sposób wpływa niekorzystnie na wszystkie sfery działania człowieka. Zawsze odbija się na życiu rodzinnym, które zaczyna poważnie szwankować. U kobiet będących żonami panów, którzy nadużywają alkoholu rozwija się tak zwane współuzależnienie, które także wymaga właściwie prowadzonej terapii. Sfera zawodowa prędzej czy później także zaczyna szwankować.

Prędzej czy później osoba , która nadużywa alkoholu zaczyna sięgać po alkohol (www.alkater.pl/esperal/) w pracy, uważając, że nie jest to problem, a alkohol w najmniejszy nawet sposób nie wpływa niekorzystnie na jej funkcjonowanie w miejscu pracy. Typowe są również problemy ze zdrowiem. W efekcie nadużywania alkoholu zaczyna szwankować wątroba, pogarsza się wygląd cery, wypadają zęby, w wielu wypadkach pojawiają się wrzody żołądka. Alkohol niszczy całe życie człowieka. Trzeba pamiętać, że alkoholizm jest chorobą , która potencjalnie może doprowadzić do śmierci, jeżeli nie pójdziemy na odtrucie. Nieleczony zawsze kończy się śmiercią. A samodzielnie uporanie się z problemem uzależnienia od alkoholu jest naprawdę wyjątkowo trudne.