Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/menu.inc).

Prawdy a także mity o implantach

Na temat implantów krąży sporo niesprawdzonych opinii: iż wywołują stany zapalne jamy ustnej, iż organizm szybko je odrzuca. Zdecydować się więc na takowe trzecie zęby czy raczej nie?


Utraciłaś ząbek? Możesz zapełnić próżnię w uzębieniu, nakładając most.


plastry
Author: Steven Depolo
Source: http://www.flickr.com


W tym celu jednak trzeba opiłować sąsiedni ząbek. Szkoda go, jeżeli jest zdrowy. W takiej sytuacji lepszym podejściem będzie implant. Jest to sztuczny korzeń ząbka w kształcie śruby, zbudowany z tytanu (metal ów nie wywołuje uczulenia i łączy się z kością). Po nawierceniu kości lokuje się go w żuchwie lub szczęce, potem mocuje się na nim tak zwany łącznik oraz porcelanową koronę. Cała konstrukcja jest równie mocna, jak naturalny ząb. Można zatem znów nadgryzać skórki od chleba albo orzechy. Wygląda oraz zachowuje się jak on, lecz nie psuje się, gdyż porcelanowej koronce nie zagraża próchnica. Jest nie do odróżnienia od naturalnego zęba.


kawa
Author: Natasia Causse
Source: http://www.flickr.com


Sam zabieg wczepienia tytanowego fragmentu implantu zajmuje wyłącznie ok. pół godziny. Jednak do momentu zrekonstruowania zęba upływa sporo czasu. Dopiero po 4 miesiącach, kiedy tytanowy korzeń zrośnie się z żuchwą, osadzić można na nim tak zwany łącznik, a po upływie kilkunastu dni pobiera się wycisk oraz szykuje koronę. Nie oznacza to jednakże, że chodzi się przez ten okres bez zęba. Możemy zastosować uzupełnienie tymczasowe, które spełnia przede wszystkim rolę estetyczną, gdyż do chwili wygojenia się kości oraz dziąsła lepiej implantu nie obciążyć gryzieniem.
Jeśli chodzi o implanty implanty warszawa ursynów Łomża to miasto w którym bez problemu znajdziemy dobrego specjalistę. Przyjęcie się implantu w 80% zależy od pacjenta. Trzeba dbać o czystość.