Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/menu.inc).

Zbadaj wzrok swojego dziecka - nie zapomnij o tym, że i on może nosić soczewki kontaktowe jednodniowe!

Dla wszystkich par ważne jest zdrowie i życie dzieciaków. W związku z tym bez ustanku dbają oni o to, aby ich pociechy należycie się rozwijały. W razie jakichkolwiek, poważniejszych problemów natychmiastowo konsultują się oni z lekarzami, jacy podpowiadają co trzeba dalej robić.


Na ogół rodzice są przewrażliwieni i wyszukują schorzeń na siłę.

Zobacz ten użyteczny tekst (https://www.mslegit.pl/) - prezentuje on pokrewną tematykę i na pewno także Cię zainteresuje. Nie czekaj więc i kliknij tutaj!

Na nieszczęście na obecną chwilę odporność dzieci jest coraz słabsza. Poza tym szkraby nagminnie mają kłopoty ze wzrokiem, jednak jeśli zauważymy to zawczasu to łatwo to będzie skorygować. Większy szkopuł zachodzi z kolei w przypadku nastolatków, którzy borykają się z krótkowzrocznością. Ta wada pojawia się najprędzej w wieku 7 lat, gdy dziecko rozpoczyna swoją naukę w szkole. Wiadomym jest, iż maluchowi noszenie okularów nie będzie przeszkadzać, gorzej jest tymczasem z młodzieżą.

badanie u okulisty
Author: US Army Africa
Source: http://www.flickr.com
W takiej sytuacji rewelacyjnym wyjściem będą soczewki jednodniowe, ubierane w wyjątkowych sytuacjach. Zwykle jest tak, iż młodzi ludzie każdego dnia nie buntują się przeciw noszeniu okularów, gorzej jest jeśli chcą iść na imprezę, zawody sportowe czy wyjechać na wakacje. Dlatego też soczewki jednodniowe okażą się niezastąpione w takich okolicznościach. Drugą chorobą oczu z jaką borykają się niektóre małolaty jest astygmatyzm, czyli nieprawidłowa struktura rogówki. Można ją rozpoznać po tym, że nasza pociecha mruży oczy i przekrzywia głowę, żeby coś ujrzeć. W takim przypadku alternatywą dla tradycyjnych okularów są soczewki dla astygmatyków, jakie w wielu sytuacjach mogą okazać się niezastąpione. Jeśli Twoje dziecko nie ma problemu ze wzrokiem, to dbaj o to, by nigdy takowych nie miało.


Najważniejszą kwestią z pewnością jest ograniczenie czasu na siedzenie przed monitorem komputera. Na nieszczęście pewne choroby takie jak astygmatyzm są wrodzone i mimo naszych starań nie będziemy dali rady uchronić przed nimi naszego dziecka. Nie dołujmy się jednak, ponieważ soczewki dla astygmatyków są dostępne dziś w każdym sklepie optycznym. Możesz mieć pewność, iż przez cały dzień osoby noszące szkła kontaktowe czują się komfortowo.

Jeśli obawiasz się, iż Twoje dziecko może mieć wadę wzroku, to jak najszybciej odwiedź okulistę. Wskazane jest, aby zacząć działać już!