Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/menu.inc).

Jak przebiega artroskopia kolan oraz rekonstrukcja ACL - zerwanie więzadła krzyżowego we Wrocławiu

Kontuzja kolana, niezależnie jaka, jest schorzeniem poważnym. Nigdy nie powinno się jej ignorować, gdyż bez odpowiedniego leczenie, nic się nie poprawi. Zerwanie więzadła krzyżowego przedniego (ACL) jest bardzo poważnym schorzeniem. Więzadło pełni funkcję stabilizatora, uważany jest za najbardziej istotny. Choć tak właśnie jest, trzeba mieć na uwadze, że nie jest jedynym, dlatego też objawy kontuzji mogą być różne.

zabieg chirurgiczny
Author: CEHURD CEHURD
Source: http://www.flickr.com
Zazwyczaj jednak jest to uczucie uciekania kolana, tzn. braku stabilności. Łączy się to z bólem, naprawdę ostrym oraz charakterystycznym dźwiękiem, który przypomina trzask. W dodatku schorzeniu towarzyszy opuchlizna kolana, która choć może znikać, zostawia uczucie dyskomfortu. Biorąc pod uwagę, że ACL pozwala nam odczuwać, gdzie znajduje się nasze kolano i w jakiej pozycji, jego prawidłowe działanie jest naprawdę bardzo ważne. W jaki sposób leczone jest to uszkodzenie?

Początkowo przeprowadzana jest artroskopia, czyli sposób leczenia stawy kolanowego. Jest ona uznawana za lekko inwazyjną. Polega na wprowadzeniu kamery do wcześniej zrobionego otworu. Do drugiego otworu wkłada się natomiast niezbędne do zabiegów narzędzia. Za pomocą kamery lekarz może dokładnie zoperować dane miejsce. Po skończeniu zabiegu operowanej osobie zakładane są szwy. Zazwyczaj zostanie w szpitalu nie jest konieczne. Przy rekonstrukcji ACL, naprawia się wtedy każdy uraz, który przeszkadza w dotarciu do więzadła. Jeśli musi być na nas przeprowadzona artroskopia kolana Wrocław ma sztab doskonałych specjalistów, którzy mogą zrobić taki zabieg. Jak wspomniano, artroskopia jest początkowym etapem dla rekonstrukcji więzadła krzyżowego. Więcej informacjiNastępnym krokiem jest pobieranie fragmentu tkanki: więzadłowej lub ścięgnistej, zazwyczaj z okolic operowanego miejsca. Pobrany materiał wprowadzany jest to odpowiednio wcześniej przygotowywanych tuneli, umiejscowionych w kościach. Dopasowuje się go za pomocą implantów. Kolejno zakłada się dreny, które wyjmuje się po 1,5 do 2 dni. Pobyt w szpitalu po wykonaniu operacji zajmuje 2 do 3 dni. Po 2 tygodniach od operacji przeprowadzana jest pierwsza kontrola. Przez ok. 10 tygodni należy nosić specjalny stabilizator.

Jeśli omawiany temat Cię zainteresował i szukasz więcej informacji, to pod linkiem (https://www.swiatleku.pl/category/kremy-do-twarzy-na-noc) odnajdziesz ich mnóstwo - będą one zbliżone tematycznie, ale tak samo ciekawe.

Tak samo jak w wypadku artroskopii, jeśli czeka nas rekonstrukcja ACL Wrocław ma doskonałych specjalistów w tej dziedzinie, których znajdziesz pod tym adresem:

chirurg
Author: Phalinn Ooi
Source: http://www.flickr.com
Zerwanie więzadła krzyżowego przedniego jest niezwykle poważnym schorzeniem, którego z całą pewnością nie powinno się zignorować, gdyż nieleczone może prowadzić do dużych konsekwencji. Kolano nie jest stabilne, a my jesteśmy narażeni na zwyrodnienia stawu kolanowego. W związku z tym naprawdę powinno się udać na artroskopię oraz rekonstrukcję, by by być w pełni sprawnym i zdrowym.