Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/menu.inc).

Czy nadajesz się, ażeby zostać ratownikiem medycznym? Przekonaj się jakie predyspozycje powinieneś mieć. Czy jest to zajęcie dla ciebie?

Ratownik medyczny to pracownik zakładu opieki zdrowotnej. Jest on uprawniony do udzielania świadczeń zdrowotnych, przede wszystkim w sytuacjach nagłego zagrożenia zdrowia lub życia. Jego najbardziej istotne zadania to szybka, sprawna, profesjonalna pomoc ratownicza.
pierwsza pomoc
Author: The U.S. Army
Source: http://www.flickr.com
Jak ma miejsce wypadek ratownik medyczny (odkryj serwis) powinien jak najprędzej przybyć na miejsce wezwania, aby zabezpieczyć takie miejsce i jednocześnie zapobiec powiększania się liczby poszkodowanych. Jego główne zadanie to ocena stanu zdrowia a także stopnia ciężkości urazów, musi udzielać pierwszej pomocy i podtrzymywać funkcje życiowe. Podczas transportu poszkodowanego do szpitala powinien się nim zaopiekować. Ratownicy medyczni bardzo często znajdują zatrudnienie w stacjach pogotowia ratunkowego lub oddziałach ratunkowych, która jest zlokalizowana w szpitalach.

Pracują także w wielu innych miejscach, przykładowo jednostki ratownicze przy policji czy wojsku, a także w placówkach szkoleniowych. Czasami jest tak, że pracują też na obozach i koloniach jako pomoc medyczna. Ratownicy muszą posługiwać się fachowym sprzętem do ratowania ludzi. Przykłady tutaj: Zestaw ratownictwa medycznego jest nieodzowny żeby udzielić pomoc. Ratownik medyczny musi mieć fachową wiedzę, jednakowoż równie ważne są określone psychiczne predyspozycje do wykonywania tego zawodu. Bardzo ważne są opanowanie i odporność na zdenerwowanie. Takie osoby powinny także umieć pracować w większym zespole i mieć umiejętność uspokojenia nawet w najbardziej przykrych sytuacjach. Powinny szybko zareagować i podejmować zdecydowanie działania, gdyż od ich postępowania zależy naprawdę dużo.akcja ratunkowa
Author: ER24 EMS (Pty) Ltd.
Source: http://www.flickr.com
Możemy powiedzieć, że to zawód dla pewnych siebie ludzi, ale nie za bardzo przekonanych o swojej racji, bo zawsze należy postępować racjonalnie i z namysłem. Co więcej, dobry ratownik medyczny zawsze musi się kształcić, nawet, jak już długo pracuje w tym zawodzie. Nic nie zastąpi standardowych ćwiczeń sprawnościowych, a również szkoleniowych, w jakich fantom medyczny służy jako osoba poszkodowana w jakimś zdarzeniu. Miejmy na uwadze, że takie osoby ratują nasze życie, powinny być więc perfekcyjnie przygotowane do każdego zdarzenia. To wiadomo, zapewniają prawdziwe akcje, ale żeby móc dobrze ratować życie konieczne są właśnie ćwiczenia.