Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/menu.inc).

Z jakiego powodu łysienie jest tag ogromnym problemem dla wielu ludzi, jakie są jego najważniejsze powody występowania.

Pomijając nieliczne wyjątki chyba każdemu z nas marzy się na głowie elegancka fryzura, bez niepożądanych łysin lub zakoli. Jednak nie każdy to dostanie, ponieważ wypadanie włosów jest powszechnie spotykanym problemem, który dotyka sporą część społeczeństwa.
Jego powody są różne, ale i tak wszystkie będą się sprowadzać do jednej rzeczy, to znaczy do tego, że w końcu na głowie zostanie sama skóra. W wielu przypadkach spowodowane jest chorobą, w takim przypadku niezbędne mogą być badania na wypadanie włosów w celu zdiagnozowania przyczyny i zaproponowania właściwego leczenia. Ale tego typu problemy mogą również pochodzić od złego odżywiania, nerwów czy nawet intensywnych fryzjerskich zabiegów.

Zobacz ten polecany serwis (https://www.welldent.wroclaw.pl/uslugi/implanty-wroclaw/), a przekonasz się, że zawarte w nim informacje są niesamowicie ciekawe, ponieważ to zbliżona tematyka, co w tym poście.

Do straty włosów, i to niekiedy całkowitej, przyczynić się też mogą chemioterapia i radioterapia, a niekiedy i zaburzenia w gospodarce hormonalnej.


szpital
Author: Serge Tanet
Source: http://www.flickr.com


Najczęściej spotykaną przyczyną kłopotów z łysiną jest androgenowe wypadanie włosów. Mimo długoletnich badań współczesna medycyna dalej nie wie w stu procentach, jakie rzeczy mają wpływ na to wszystko. W pierwszej kolejności podejrzewane są tu czynniki genetyczne, u wielu osób mających takie problemy występują bowiem zmiany genów ponoszących odpowiedzialność za wytwarzanie hormonu zwanego androgenem. W przypadku panów sporą rolę odgrywa także znacznie większa wrażliwość mieszków włosowych, jakie przez to osłabiają cały włos i skracają jego czas życia - .
Na pewno bardzo duży związek na łysienie ma również styl życia, duża ilość stresu i ciągłe przemęczenie to prosta droga na to, aby zacząć tracić posiadane włosy.