Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/menu.inc).

Jak zadziałać z własnym biznesem, ażeby błyskawicznie nie zbankrutować? Nie masz pomysłu? To może franczyza?

Chciałbyś mieć własną firmę, ale trudno Ci coś zorganizować. Posiadasz pewne pomysły, ale wiesz, jak niełatwo pokonać konkurencję i zdobyć klientów. Zależnie od branży jest to trudne lub bardzo trudne, a w dzisiejszych czasach właściwie w każdej dziedzinie jest tak dużo podmiotów, że trudno wyszukać swoja niszę. Czasem trafiają się interesujące idee, które zaskakują wszystkich tym, jak podbijają rynek. Niemniej, w większości sytuacji nie jest tak różowo, więc może się zderzyć w obleganym przez pozostałe podmioty rynkiem. Jest mimo to rozwiązanie, żeby jakoś sobie z tym poradzić.

Dobrym rozwiązaniem jest franczyza.

Franczyza to sposób na swój biznes, który sygnowany jest rozpoznawalnym logo. Działają tak najbardziej znane światowe marki oraz grupy zakupowe aptek. Pomimo że masz swój biznes pod cudzym szyldem to jednocześnie korzystasz z całej renomy popularnej marki. Miej na uwadze, że własny biznes, nawet, jeśli
franczyza apteki
reprezentujesz kogoś logo to jedna z najlepszych dróg, aby dużo zarabiać. W takiej sytuacji ryzyko, że coś nie wyjdzie jest na pewno mniejsze, bo klient przywykł do konkretnej marki, więc z przyjemnością zajrzy do naszego sklepu.

Mnóstwo osób, kiedy słyszy o franczyzie to widzi ogromne sieci, szczególnie bary szybkiej obsługi jak McDonald's czy TelePizza. Rzeczywiście, tego typu firmy rzeczywiście działają na rynku jako najbardziej znane franczyzy. Równocześnie modnych franczyzowych marek jest wiele, niekonieczne tak znanych, jak opisane wcześniej kolosy, mimo to charakteryzujące się ogromną popularnością. Nabywając licencję franczyzową decydujemy się, żeby prowadzić biznes na własne ryzyko, lecz pod logiem franczyzodawcy. Rozpoznawalna marka ma z założenia zapewnić znaczną liczbę klientów, co przecież minimalizuje widmo bankructwa.Decydując się na tego typu układ, obie strony podpisują umowę, która narzuca im obopólne obowiązki.

Najistotniejszym obowiązkiem franczyzodawcy jest udostępnienie licencji na markę oraz dostarczenie niezbędnej wiedzy do prowadzenia własnego biznesu. Franczyzobiorca musi zaś dotyczących wspólnych zasad rozkręcenia firmy, które mają w filozofii działania danej marki. Jest wiele możliwości w zakresie franczyzy. Mnóstwo osób otwiera tak restauracje czy sklepy spożywcze, możliwe są jednak odmienne opcje, jak na przykład franczyza apteki.