Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/menu.inc).

Jak troszczyć się o ząbki?

Szkliwo zębów jest to najbardziej wytrzymała tkanka zęba – starczą jednak niedbalstwa w higienie jamy ustnej oraz złe nawyki, aby problemy z ząbkami stały się faktem.


Wielu ludzi nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, jaki wpływ na stan zębów mogą mieć pewne zachowania.


Nieprawidłowa higiena jamy ustnej, unikanie wizyt u stomatologa i konsumowanie słodkich napitków gazowanych to jedynie pewne z wielu metod na deficyty w zębach i deficyty w uzębieniu. Jeśli chcesz długo radować się własnymi zębami, przyda ci się ociupinę wskazówek, czego nie należy wykonywać. Nawet maluchy wiedzą, iż trzeba myć zęby - - > link do strony. Wszelakie niedbalstwa prowadzą bowiem do próchnicy zębów a także schorzeń dziąseł. Z drugiej jednakże strony, zbytnia gorliwość również nie popłaca. Staranne czyszczenie zębów (Polecam stomatolog Ochota) po każdym posiłku w żadnym wypadku nie jest tak pożądane, jak mogłoby się zdawać. Specjaliści rekomendują szczotkowanie zębów trzy razy na dzień - po śniadaniu, obiadku i kolacji. Nie należy przy tym zbytnio szorować zębów tuż po powstaniu od stołu. Myjąc zęby wprost po jedzeniu, możesz zetrzeć szkliwo, jakie na skutek działania kwasów emitujących się w trakcie konsumowania posiłku, robi się w wyższym stopniu miękkie. Wskazane jest zatem odczekanie 60 minut przed myciem ząbków. W tymże czasie kwasy zostają unieszkodliwione, zaś ząbki mają czas na powtórną mineralizację. Szczoteczka do ząbków musi być mięciutka. Nadto sztywna szczoteczka może bowiem uszkadzać ząbki.
schorzenie
Author: Lori Greig
Source: http://www.flickr.com


Zęby myj łagodnymi ruchami kolistymi. Pamiętaj o tym, aby po każdym posiłku użyć nitki dentystycznej.


Usuwanie resztek pożywienia z powierzchni międzyzębowych zajmuje około 2 minut, a korzyści płynące z tejże czynności są bezcenne. Bardzo ważne dla zdrowia zębów są również systematyczne wizyty u stomatologa. Stomatolog Łomża dokonuje przeglądu ząbków co pół roku.