Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/menu.inc).

opieka nad odchodzącymi krewnymi

Opieka paliatywna włącza opiekę nad ciężko chorymi, poprzez użycie terapii przeciwbólowej, by usprawnić ich jakość życia w ostatnim czasie choroby.

Pacjent nie ponosi żadnych wydatków za świadczenia lecznicze udzielane w ochronie paliatywnej.
Opieka paliatywna w domu chorego jest w wielu przypadkach dla niego najlepszym podejściem.

Żyje on pośród bliskich ludzi i nie czuje się porzucony w takich ciężkich momentach. Bywają takie sytuacje, gdy opieka nad umierającymi bliskimi jest niemożliwa z różnych przyczyn. W takim razie jest opcja umieszczenia pacjenta w hospicjum (sprawdź inne hospicja Katowice). Nie jest to prosta decyzja dla rodziny, jednakże w takiej sytuacji idzie o pomoc schorowanemu. W owej placówce jest trwały dostęp do leków znieczulających. Lekarze i pielęgniarki w każdej sytuacji podołają i powinni przynieść ulgę cierpiącym, posiadają do tego odpowiednie narzędzia.

Hospicjum śląskie zajmuje się tylko leczeniem objawowym, jakiego celem jest terapia dokuczliwości stanu, w którym odnajduje się pacjent, a nie powodów choroby. Fundamentalnym przedsięwzięciem jest dążenie do zniesienia, bądź obniżenia
Hospicja w Katowicach - pielęgniarki, opieka, opłaty
Author: The All-Nite Images
Source: http://www.flickr.com
odczuwanego przez chorego bólu. Bardzo istotna jest także usunięcie innych niedomagań cielesnych. Towarzystwo psychologa, kapelana, również ochotników związana jest z doświadczaniem położenia w którym odnajduje się pacjent, przez niego samego, również jego środowisko. Ochotnik odgrywa często bardzo istotną funkcję w opiece hospicyjnej.


Nie tylko pomaga samemu pacjentowi, asystując mu w chorobie, lecz także rodzinie, sporadycznie zastępując ją w opiece nad pacjentem, powierza własne przejścia związane z dbałością i duchowym przeżywaniem okresu choroby, odchodzenia bliskiej osoby.
Hospicjum zwykle przyjmuje pacjentów z zaawansowaną chorobą nowotworową. Zazwyczaj posiadają już za sobą każde wykonalne terapie, za pomocą jakich medycyna stara się leczyć raka, i znajdują się w końcowych stadiach choroby. Zamysłem pracy lekarzy i pielęgniarek nie jest już walka z rakiem, ale poskramianie ciężkiego bólu http://www.hospicjumkatowice.pl/opieka/poradnia.htmlzkie, rzeczywiste i są nieodłączną częścią losu.