Apteczka

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/theme.inc).

Leki bez recepty dostępne online

lekarstwa
Author: Kiran Foster
Source: http://www.flickr.com
Nim przystąpimy do gromadzenia najpotrzebniejszych leków, pamiętajmy o podstawach, w każdym z domów bowiem musi być miejsce na witaminę C, termometr, bandaże oraz preparaty do dezynfekcji, tj. woda utleniona lub spray do dezynfekowania skaleczeń. To podstawa. Potem dobieramy leki na konkretną przypadłość. Przeziębienie, grypa, gorączka, niedomagania ze strony żołądka, boleści różnego pochodzenia. Gdy posiadamy malutkie dzieci, które jak wiadomo, chorują o wiele częściej niż osoby dorosłe, środki zapobiegawcze będą nieodzowne.

Leki jakie warto mieć w swej apteczce

leki
Author: Marc Majcher
Source: http://www.flickr.com
Plastry, lekarstwa, mieszanki, opatrunki... Co powinno znaleźć się w apteczce? W apteczce domowej oprócz środków opatrunkowych winny znaleźć się panacea które zażywamy stale i środki znieczulające, przeciwgorączkowe, przeciwwirusowe (np. Groprinosin - medykament przeciwwirusowy o działaniu immunostymulującym - aktywizuje odpowiedź układu immunologicznego. Substancją aktywną specyfiku jest inozyny pranobeks, środek wykazujący działanie przeciwwirusowe).

W jaki sposób prawidłowo uzupełnić apteczkę domową?

apteczka
Source: flickr.com
Niemal w każdym mieszkaniu odnajdziemy szufladę z mnóstwem leków. Większość jest przeterminowana, nieruszana od lat. Zazwyczaj wszystko jest w całkowitym nieporządku i sami nie mamy pojęcia, co tak w rzeczywistości mamy. Warto to zmienić i z rozsądkiem kupować najpotrzebniejsze leki. Apteczka w mieszkaniu to rzecz konieczna, należy więc ją dobrze skompletować i mieć całkowitą świadomość, co zawiera.

Niezbędnik każdego wagabundy

szpital
Istotną rzeczą w ekwipunku każdego tułacza oraz przewodnika jest osobista apteczka. Jej zawartość, niestety nierzadko lekceważony przez tułaczów może w górskich warunkach pomóc w wielu sytuacjach, a nawet ocalić życie.


Wziąwszy do dłoni panacea trzeba mieć świadomość, że wszelki lek ma też działanie uboczne oraz nie warto bez ewidentnej potrzeby aplikować go poszkodowanemu.