depresja

Każdego z nas dopada depresja. Jedni mają z nią bardziej poważny, inni mniejszy, problem. Niemniej, może ona dopaść każdego człowieka. Jak się przed nią obronić?

depresja
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
Dzisiaj chandra jesienna i depresja to nic nadzwyczajnego, choć o tej drugiej częściej się mówi dzisiaj niż kiedyś. Może dlatego, że jest słowem, które niedawno tak naprawdę stało się modne. Kiedyś bardziej od depresji używało się słów „smutek czy „zły humor”, dzisiaj coraz więcej ludzi wymienia właśnie to słowo, jeśli chce opisać pogorszenie nastroju. Chociaż najczęściej depresja mylona jest z obniżeniem nastroju to jednak każdemu z nas niezbędna jest pomoc, bo nie można nikogo zostawiać w negatywnym nastroju.

Problemy natury psychologicznej – kiedy pójść do psychologa z depresją?

naturalne kosmetyki w postaci olejków
Author: Naomi King
Source: http://www.flickr.com
Dolegliwości natury psychologicznej dotykają nas znacznie częściej. Bez znaczenia jest już wiek. Również dzieci są narażone na depresję albo nerwicę, jeśli zostaną poddane mocnym, negatywnym zdarzeniom emocjonalnym.


Są obszary w Polsce, gdzie z pewnych powodów większa liczba ludzi ma problemy psychologiczne.

Na czym polega depresja, dlaczego jest aż tak częsta? Jak można z nią walczyć. Jakie są istnieją sposoby?

depresja
Author: Jay Aremac
Source: http://www.flickr.com
Zgodnie z danymi Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) depresja stanowi dziś czwarty najbardziej poważny problem zdrowotny na świecie. Dotyka około 10 procent ziemskiej populacji. Kto jest najbardziej podatny na depresję oraz w jaki sposób ją rozpoznać? Jakie są objawy depresji oraz w jaki sposób przebiega jej leczenie?

Światło dnia zastępowane lampą, czyli skuteczność światło terapii na jezienne depresje

depresja
Author: Jay Aremac
Source: http://www.flickr.com
Leczenie światłem to interesujący i potwierdzony sposób na leczenie objawów depresji. W krajach rozwiniętych terapia światłem znana jest od lat, w naszym kraju ta metoda wciąż jest niezgłębiona.

Dzienne oświetlenie jest najcenniejszym sterownikiem wewnętrznych rytmów organicznych człowieka.

lampy
Author: N i c o l a
Source: http://www.flickr.com
Sztuczne nasłonecznienie o różnym nasileniu mają zbawienny wpływ na pracę mechanizmów biologicznych każdych organizmów żywych. Bardzo niedobry jest niedobór dostępu do światła, dlatego, że może nieprawidłowo oddziaływać na samopoczucie i funkcjonowanie organizmu człowieka. Światło słoneczne powoduje wywołanie reakcji organizmu ludzkiego do wytwarzania melatoniny oraz innych substancji chemicznych, które są bardzo ważne dla prawidłowego humoru i emocjonalnej harmonii.

Nietrzymanie moczu pokonaj problem?

kobieta
Author: ierdnall
Source: http://www.flickr.com
Kobiety , iż nietrzymanie moczu to nieodłączny objaw upływu lat i muszą się z nauczyć żyć z tą zdecydowanie nieprzyjemną przypadłością. Zażenowanie oraz obawa zwyciężają nad rozumem. Niestety, takie podejście nieuchronnie prowadzi do dramatycznych niekiedy sytuacji: utraty pracy, wyłączenia się z życia towarzyskiego, a czasem nawet depresji. Niemniej jednak nietrzymanie moczu jesteśmy w stanie leczyć. Najważniejszy jest ten pierwszy krok, czyli zgłoszenie się do lekarza. Może to być lekarz pierwszego kontaktu, który po postawieniu trafnej diagnozy, pokieruje pacjentkę do specjalistów – do ginekologa lub od razu do urologa.

Pages