depresja

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/theme.inc).

Każdego z nas dopada depresja. Jedni mają z nią bardziej poważny, inni mniejszy, problem. Niemniej, może ona dopaść każdego człowieka. Jak się przed nią obronić?

depresja
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
Dzisiaj chandra jesienna i depresja to nic nadzwyczajnego, choć o tej drugiej mawia się dzisiaj częściej, niż mawiano kiedyś. Może dlatego, że jest wyrażeniem, które dopiero od niedawna stało się modne. Kiedyś zdecydowanie częściej od depresji używało się słów „smutek czy „zły humor”, dzisiaj wielu z nas wymienia właśnie to słowo, jeśli chce opisać ogólne obniżenie nastroju. Chociaż najczęściej depresja mylona jest z obniżeniem nastroju to jednak każdemu z nas niezbędna jest pomoc, bo nie można nikogo zostawiać w negatywnym nastroju.

Dzienne oświetlenie jest najcenniejszym sterownikiem wewnętrznych rytmów organicznych człowieka.

lampy
Author: N i c o l a
Source: http://www.flickr.com
Promienie świetlne o różnym natężeniu mają cudowny wpływ na regulację procesów biologicznych każdych organizmów żywych. Bardzo niekorzystny jest niedobór dostępu do światła słonecznego, ponieważ może wywierać szkodliwy wpływ na umysł i funkcjonowanie organizmu człowieka. Naturalne światło dzienne powoduje pobudzenie organizmu ludzkiego do produkcji hormonu szczęścia oraz różnych substancji chemicznych, które są niezwykle istotne dla dobrego nastroju i uczuciowej harmonii.

Problemy natury psychologicznej – kiedy pójść do psychologa z depresją?

naturalne kosmetyki w postaci olejków
Author: Naomi King
Source: http://www.flickr.com
Problemy psychologiczne spotykane są co raz częściej. Nie ma już większego znaczenia nasz wiek. Również dzieci są zagrożone zapadnięciem na depresję albo nerwicę, jeśli zostaną poddane mocnym, niekorzystnym zdarzeniom emocjonalnym.


Są obszary w Polsce, gdzie z różnych względów więcej ludzi ma problemy psychologiczne.

Nietrzymanie moczu pokonaj problem?

kobieta
Author: ierdnall
Source: http://www.flickr.com
Kobiety uważają, że nietrzymanie moczu to częsty występujący objaw starzenia i trzeba się z nauczyć żyć z tą przykrą przypadłością. Zażenowanie i obawa zwyciężają nad rozumem. Niestety, nastawienie zdecydowanie prowadzi do dramatycznych niekiedy sytuacji: utraty pracy, wyłączenia się z życia towarzyskiego, a bywa, że depresji. Tymczasem nietrzymanie moczu można leczyć. Najważniejszy jest ten pierwszy krok, czyli wizyta u lekarza. Może to być lekarz pierwszego kontaktu, który po postawieniu trafnej diagnozy, skieruje pacjentkę na dalsze leczenie – do ginekologa lub od razu do urologa.

Światło dnia zastępowane lampą, czyli skuteczność światło terapii na jezienne depresje

depresja
Author: Jay Aremac
Source: http://www.flickr.com
Fototerapia to interesujący i sprawdzony sposób na przeciwdziałanie objawom depresji. W krajach rozwiniętych terapia światłem znana jest od lat, w Polsce ta metoda jest technologiczną nowinką.

Nowoczesne i efektywne sposoby leczenia depresji – lampa na depresję

Lampa
Author: Guillaume LARDIER
Source: http://www.flickr.com
Depresja, zwłaszcza sezonowa, jest w dzisiejszych czasach uważana za chorobę cywilizacyjną terenów północy. Owa przypadłość pojawia się w silnym nasileniu nie wyłącznie w miejscach gdzie jest słaba jakość życia, lecz też tam gdzie jest niewielki dostęp do słońca. Nie bez przyczyny depresja sezonowa występuje przeważnie jesienią i w zimie oraz nasila się tam, gdzie pojawia się zjawisko nocy polarnej.

Pages