depresja

Na czym polega depresja, dlaczego jest aż tak częsta? Jak można z nią walczyć. Jakie są istnieją sposoby?

depresja
Author: Jay Aremac
Source: http://www.flickr.com
Zgodnie z danymi Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) depresja stanowi obecnie czwarty najbardziej poważny problem zdrowotny na naszej planecie. Dotyka około 10 procent naszej populacji. Jaki człowiek jest najczęściej narażony na depresję oraz jak ją poznać? Jak wyglądają symptomy depresji oraz w jaki sposób przebiega jej leczenie?

Nietrzymanie moczu pokonaj problem?

kobieta
Author: ierdnall
Source: http://www.flickr.com
Kobiety są zdania, iż nietrzymanie moczu to nieodłączny objaw starzenia i muszą się z nauczyć funkcjonować z tą przykrą przypadłością. Wstyd i strach zwyciężają nad zdrowym rozsądkiem. Niestety, bagatelizowanie problemu zwykle prowadzi do fatalnych sytuacji: utraty pracy, izolacji, a czasem nawet depresji. Niemniej jednak nietrzymanie moczu można leczyć. Najważniejszy jest ten pierwszy krok, czyli wizyta u lekarza. Może to być lekarz rodzinny, który po postawieniu trafnej diagnozy, pokieruje pacjentkę dalej – do ginekologa lub od razu do urologa.

Światło dnia zastępowane lampą, czyli skuteczność światło terapii na jezienne depresje

depresja
Author: Jay Aremac
Source: http://www.flickr.com
Światłoterapia to innowacyjny i sprawdzony sposób na leczenie objawów depresji. W krajach rozwiniętych terapia światłem znana jest od lat, w Polsce ta metoda wciąż jest niezgłębiona.

Dzienne oświetlenie jest najcenniejszym sterownikiem wewnętrznych rytmów organicznych człowieka.

lampy
Author: N i c o l a
Source: http://www.flickr.com
Promienie świetlne o różnym nasileniu mają dobroczynny wpływ na regulację procesów biologicznych każdych organizmów żywych. Bardzo niekorzystny jest niedobór dostępu do światła, ponieważ może nieprawidłowo oddziaływać na umysł i funkcjonowanie ciała człowieka. Naturalne światło dzienne powoduje pobudzenie organizmu ludzkiego do produkcji hormonu szczęścia oraz innych substancji chemicznych, które są bardzo istotne dla prawidłowego samopoczucia i emocjonalnej równowagi.

Nowoczesne i efektywne sposoby leczenia depresji – lampa na depresję

Lampa
Author: Guillaume LARDIER
Source: http://www.flickr.com
Depresja, nadzwyczaj sezonowa, jest współcześnie uważana za przypadłość cywilizacyjną Północy. Owa przypadłość istnieje w szczególnym natężeniu nie tylko w krajach gdzie jest słaba jakość życia, ale też tam gdzie jest nieduży dostęp do słońca. Nie bez powodu depresja sezonowa występuje przeważnie jesienią i w zimie oraz nasila się tam, gdzie występuje zjawisko nocy polarnej.