chory

Endodoncja - leczenie kanałowe. Jakie rzeczy warto o tym wiedzieć?

leczenie kanałowe
Leczenie endodontyczne, bardziej znane dla zwykłego człowieka jako leczenie kanałowe, jest to zabieg stomatologiczny, który posiada za zadanie "zabrać" nasz ból, kiedy uratowanie zęba nie jest w ogóle już możliwe - w ten sposób w skrócie można powiedzieć, czym jest endodoncja.

Kuracja uzależnień - w jakich miejscach wyszukiwać pomocy i na co warto zwrócić uwagę

zajecia z logopedą
Author: Tzuhsun Hsu
Source: http://www.flickr.com
Nie da się ukryć, że liczba przystępnych w dzisiejszych czasach używek jest tak duża, żełatwo o wypadnięcie w nałóg. Należy wiedzieć, że każdy człowiek ma możliwość na uwolnienie się od nałogu.

Jak dać sobie radę, gdy musimy zaopiekować się bliską osobą? Czy konieczne akcesoria są refundowane?

wózek inwalidzki
Source: http://sxc.hu/
Opieka o osobę niepełnosprawną nie jest zagadnieniem łatwym i wygodnym. Jeżeli musimy zająć się osobą, która nie może tego zrobić sama, musisz uzbroić się w wytrwałość, zrozumienie i siłę.

Neurolodzy oraz Poradnie Neurologiczne zlokalizowane na terenie Bolesławca - NFZ przeciwko gabinety prywatne

neurolog bolesławiec
Author: Scanmed Universum w Krakowie
Jak to dość często bywa, by dostać się do jakiegoś konkretnego medycznego specjalisty - szczególnie jeżeli udajemy się do niego pierwszy raz - musimy przeczekać dosyć długi okres na pierwszą wizytę.

Choroby oczu do rzadkich nie należą

zęby
Author: iXell
Chociaż może czasami trudno w to uwierzyć, nawet nowotwory potrafią je zaatakować. Jasne że, to okazuje się jedna z tych najbardziej niebezpiecznych chorób oczu, co nie oznacza absolutnie, że inne nie okazują się niebezpieczne.


Okazują się, być może nie tyle dla życia, ale nieleczone mogą skutkować utratą wzroku.

Postępujące schorzenie oczu w jakiej dochodzi do uszkodzenia siatkówki

akcesoria dentystyczne
Author: Andrew Fresh
Source: http://www.flickr.com
Zwyrodnienie plamki żółtej to przewlekła, postępujące schorzenie oczu, w wyniku jakiej dochodzi do defektu siatkówki, a w szczególności jej centralnej części, czyli plamki żółtej. AMD wiedzie do pogorszenia widzenia, a w wielu przypadkach do pełnej ślepoty.

Nerwice natręctw mają szansę mocno niszczyć życie

choroba
Author: Tempur
Source: Tempur
Czy poznaliśmy jakieś choroby o podłożu psychicznym?
Bardzo często skupiamy się na schorzeniach fizycznych, które w jakiś sposób ograniczą nas ruchowo oraz które dość często można natychmiast dostrzec u osoby chorej. Nie mamy szansy jednak zapomnieć o tym, że są także schorzenia psychiczne, które choć nie widoczne tak natychmiast mają szansę mocno utrudniać życie choremu i powodować, że sam ze sobą będzie się źle czuł.

Pages