Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/menu.inc).

Internet ma wychodzić na zdrowie społeczeństwu, a nie rządzić nad nim.

Uzależnienie to nastrój psychiczny i fizyczny, który jest konsekwencją interakcji pomiędzy organizmem a środkiem, uzewnętrzniający się koniecznym korzystaniem z komputera ciągle lub okresowo, by doznać jego działania albo uniknąć przykrego samopoczucia który jest następstwem powstrzymywania się.

Objawy uzależnienia od komputera: gdy czujemy się zupełnie pochłonięci Internetem, doświadczamy uczucia jakbyśmy byli wciągnięci przez komputer, myślimy o nim przez cały czas, także gdy go nie używamy.

Czy zainteresowała Cię treść tej witryny? Chcesz poznać więcej informacji? To, odkryj witrynę, która da Ci wiele interesujących faktów.

Aby mieć przyjemność, odczuwamy potrzebę korzystania z komputera przez coraz dłuższy czas. Odczuwamy niemożność weryfikowania czasu korzystania z Internetu.Strona internetowa
Author: Chris Dlugosz
Source: http://www.flickr.com
Gdy próbujemy ograniczyć korzystanie z Internetu albo całkiem wycofać się, odczuwamy lęk i nerwowość. Używamy Internetu by uwolnić się od komplikacji lub gdy doskwiera nam poczucie nieudolności, winy, lęku albo smutku. Okłamujemy najbliższych, aby zatuszować swoje rosnące zaangażowanie w Internet. Wystawiamy na szkodę lub ryzykujemy zerwanie ważnego związku, zatrudnienia, szansę nauki lub karierę z powodu Internetu.

W takich sytuacjach pomocny jest sprawdzony psycholog, który na pewno wesprze w walkę z tym kłopotem. Dzięki wdrożeniu wyspecjalizowanej kuracji pewne jest pozbycie się tego typu zaburzeń.


Dziecko przy komputerze
Author: Kevin Jarrett
Source: http://www.flickr.com
Objawy nałogowego regulowania uczuć od Internetu u dzieci są tożsame. Nastolatek zamiast się uczyć udaje, że się uczy, podczas gdy bezustannie przegląda strony internetowe(kliknij tutaj). W czasie przeglądania stron www wchodzi w stan przypominający trans. Usiłowania ograniczenia czasu spożytkowanego przy komputerze napotykają na silny sprzeciw, nawet wściekłość.

Niechętnie spotyka się z kolegami, nie ma przyjaciół, woli granie w sieci niż ruch na świeżym powietrzu. Nie umie odpoczywać. Nie wzrusza się. Szkodliwe przyzwyczajenie dziecka od sieci, warto diagnozować nie tyle jako chorobę na którą cierpi, lecz jako objaw trudności młodego człowieka i jego rodziny. W tych okolicznościach może pomóc terapia (zobacz również elektroterapia stargard) i rozmowa z terapeutą.