Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/menu.inc).

Co trzeba wiedzieć o uldze na kupno kasy fiskalnej?

Przedsiębiorca, który rozpoczyna procedurę związaną z ewidencjonowaniem sprzedaży na kasie rejestrującej może ubiegać o zwrot za jej kupno. Musi, oczywiście, spełnić określone formalności.
jak obliczyć podatek
Author: eFile989
Source: http://www.flickr.com
Jeśli zamierzamy zaopatrzyć się w urządzenie rejestrujące to, jeśli jest to pierwszy zakup, możemy ubiegać się o 90% zwrotu, przy czym nie może on wynosić ponad 700 zł. Zasady, z których wynika ulga na zakup kasy fiskalnej zawarte zostały w rozporządzeniu ministra finansów w sprawie odliczenia i zwrotu wydatków na zakup kas rejestrujących. Przedsiębiorca, któremu należy się zwolnienie (zobacz kalkulator wynagrodzenia chorobowego brutto netto) z VAT musi złożyć do naczelnika urzędu skarbowego zgłoszenia pisemne. Wniosek winien wskazywać, ile urządzeń przedsiębiorca posiada oraz gdzie każde z nich będzie wykorzystywane.

Wniosek musi zostać złożony zanim zacznie się procedura ewidencjonowania. Jeżeli chodzi o czynnych podatników VAT, ulga na zakup kasy fiskalnej odliczana jest w deklaracji VAT. By ulga na kasę fiskalną mogła przysługiwać, obligatoryjne jest rozpoczęcie procesu ewidencjonowania obrotu i kwot podatków najpóźniej w terminach, do których podatnik musi się stosować. Ponadto podatnik, którego interesuje ulga na kasę fiskalną powinien przedłożyć dowód zapłaty całej kwoty za maszynę fiskalną. Najnowszy artykuł: .W kwestii wartości odliczenia, trzeba pamiętać, że w konkretnym okresie rozliczeniowym nie może przewyższać różnicy między podatkiem należnym a naliczonym. Materia będzie wyglądać odmiennie, jeśli podatek dochodowy kwartalnie jest rozliczany i odmiennie, gdy rozlicza się go raz na miesiąc.

Miej na uwadze, że zbliżone artykuły, są bardzo blisko. Kliknij tutaj, a ukażą Ci się przydatne informacje (http://www.dorex.com.pl/) oraz wówczas poznasz więcej detali na opisywany temat.

Dla zaciekawionych:


Gotówka
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
Gdy suma podatku naliczonego przekracza sumę podatku należnego lub wynosi tyle samo co ten podatek, może być wzięte pod uwagę limitowane odliczenie. Mamy do czynienia z sumą do zwrotu lub nie ma podatku do zapłaty. Jeśli podatek dochodowy kwartalnie jest rozliczany to w we wskazanym czasie jest możliwość odliczenia 50% kwoty, która odpowiada 90% kwoty netto nabytej maszyny, a jeśli mamy do czynienia z rozliczeniem raz na miesiąc to można odliczyć 25% wartości, która odpowiada 90% wartości wskazanej ceny. Więcej na stronie: wielkość ulgi ka zakup kasy fiskalnej.