Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/menu.inc).

Kupujemy szczoteczkę do mycia zębów dla naszych maluchów – na jakie rzeczy trzeba zwrócić uwagę?

Codzienne mycie zębów to niezbędny element higieny, do którego trzeba przyzwyczajać pociech w jaki sposób najwcześniej. By było to możliwe, trzeba dobrać odpowiednią szczoteczkę, a także pastę do zębów. Co należy wziąć pod uwagę podczas zakupów?
Odpowiednia budowa


Szczoteczki dla dzieci muszą mieć odpowiedni rozmiar, zarówno skoro chodzi o trzonek, niczym także i rozmiar główki. Nazbyt wielka utrudni manewrowanie nią w buzi, co zdoła zniechęcić do czyszczenia zębów. Należy także zwracać uwagę na jakość wykonania. Sam uchwyt powinien być dosyć duży i pokryty warstwą antypoślizgową, co wysoce ułatwi dbanie o higienę jamy ustnej. Włosie musi zostać zaokrąglone przy krawędzi i miękkie – jeśli dziecko skarży się na ból podczas używania, trzeba wymienić szczoteczkę na model o mocniej miękkim włosiu.


szczoteczka bambusowa
Author: Tamarind


Kolorowa na zachętę


Niektóre maluchów nie przepadają za myciem zębów, a w takiej wypadku warto sięgnąć po wszystkie wykonalne środki, które ów opór przełamią.

Zobacz jakie merytoryczne źródło stało się naszą zachętą. Nie będziesz żałował i z chęcią przeczytasz wpisy o tym ciekawym zagadnieniu. Kliknij w poniższy link.

Pomysłem w tej wypadku jest zakup szczoteczki w ulubionym kolorze, bądź z ukochaną postacią z bajki. W sklepach bez trudności znajdziemy odpowiedni model, jaki przypadnie do gustu synowi lub córce. Ciekawym pomysłem będzie również szczoteczka bambusowa – idealna dla miłośników ekologii, jaką nie jedynie umożliwia zadbać o aby, lecz też o środowisko.


Odpowiednie miejsce


szczoteczki dla dzieci


Pamiętajmy, że każdy domownik powinien mieć swoją szczoteczkę do zębów, którą trzeba przechowywać w miejscu zapewniającym czystość. Pewne modele dla maluchów mają specjalną przyssawkę, co zapobiega przedostawaniu się bakterii na włosie. Oczywiście trzeba także przypominać maluchom, iż po umyciu zębów szczoteczka musi być odłożona na swe miejsce.


Przykład z góry


Warto dbać, by systematyczne mycie zębów weszło w nawyk dzieciom. Aby jednakże tak się stało, warto dać im właściwy przykład.
Wspólne mycie zębów z pewnością będzie dla malucha doskonała zabawą, a skoro pomimo całość stroni on od szczotki i pasty, konieczne bywa poszukanie kolejnych sposobów. Powinny to być np. specjalne piosenki, albo zastosowanie czasomierzy odliczających dwie minuty szczotkowania – takie „pomoce” na pewno zachęcą dzieci do dbania o aby.