Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/menu.inc).

Na jakie aspekty zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniej dla naszych potrzeb szczoteczki do higieny jamy ustnej?

Wybór odpowiedniej szczoteczki do zębów to totalny fundament w codziennej trosce o naszą jamę ustną. Szczotkowanie zębów jest najpewniej pierwszą jak i podstawową ale szalenie istotną sprawą jeśli chodzi o zachowanie zdrowego jak i zadbanego uśmiechu.


W jaki sposób dopasować odpowiednią szczoteczkę do naszych potrzeb? Pierwszą sprawą jest sprawdzenie tego, jak reagują nasze dziąsła.


Jak się okaże, możemy mieć odrobinę bardziej podatne na działanie czynników zewnętrznych dziąsła i będziemy musieli zakupić szczoteczkę o miękkim włosiu. Dla osób z wrażliwymi zębami oraz delikatnym szkliwem dobrym wyborem będą tradycyjne, manualne szczoteczki do zębów albo też te soniczne. Jeżeli natomiast nie mamy tego rodzaju problemów, to możemy śmiało postawić na modele elektryczne, jakie w doskonały sposób pomogą nam zadbać o higienę naszych zębów. Jeżeli chodzi o te ostatnie, to doskonałą sprawą jest to, iż można zawsze zakupić końcówki do szczoteczek. W ten sposób, kiedy zauważymy, że już nadszedł czas na wymianę, nie musimy kupować nowej lecz wymienić tylko główkę. Jest to również bardzo wygodne i praktyczne zarazem.


końcówki do szczoteczek
Author: Dainis Matisons
Source: http://www.flickr.com
Niezmiernie istotne jest również zachowanie odpowiedniej higieny samej szczoteczki. Dobrym sposobem są również dedykowane nakładki na główki, jakie izolują je od środowiska. Warto także zabezpieczać swoją szczoteczkę w momencie podróży, pakując ją chociażby do specjalnego pojemnika.


Gdy natomiast używamy klasycznej czyli manualnej szczotki, musimy pamiętać o jej regularnej wymianie. Miejmy na uwadze jednak to, że do dbania o nasze zęby musimy podejść kompleksowo oraz zadbać także o dobrą pastę jak i używanie nici dentystycznej.