Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/menu.inc).

Co nazywamy przepukliną, jakie są jej najbardziej charakterystyczne symptomy i jak można ją leczyć.

Jednym z dość często spotykanych problemów wiążących się z narządami wewnętrznymi jest przepuklina. Dolegliwość ta polega na tym, że jakaś część narządów zaczyna się przesuwać poza miejsce, w jakim w normalnym stanie powinna się znajdować.


Pani Doktor
Author: NEC Corporation of America
Source: http://www.flickr.com


Niejednokrotnie dotyczy to osób z nadwagą, kobiety w ciąży czy podczas ciężkiej pracy fizycznej. W pewnym momencie błony zlokalizowane wewnątrz jamy brzusznej zaczynają ulegać osłabieniu i w końcu pęknięciu, przez co robi się dziura, przez którą wypadają organy. Typowym symptomem przepukliny jest niewielkie wybrzuszenie w pobliżu nadbrzusza, pachwiny albo pępka, przeważnie ma ono kształt twardego guzka. Dlatego pilna jest szybka operacja przepukliny - . Jeżeli zauważy się u siebie taki guzek, to należy bezzwłocznie wybrać się do lekarza, gdyż zaniedbanie przepukliny może być niebezpieczne dla zdrowia.


Najskuteczniejszym i najpopularniejszym sposobem na leczenie tego schorzenia jest operacja przepukliny Poznań. Wykonywać ją można dwoma sposobami, w zależności od jej rozmiaru i decyzji lekarza. Przy metodzie tradycyjnej chirurg J. Janicki - (leczenie kręgosłupa poznań) ogólny Poznań musi rozciąć powłoki brzuszne pacjenta, a następnie wzmacnia uszkodzone błony specjalnym rodzajem siatki - . Jest to jeden z najczęściej robionych chirurgicznych zabiegów, daje on bardzo dobre efekty, ale jednocześnie wymaga dość długiej rekonwalescencji. W wielu przypadkach z powodzeniem może być zastosowana technika laparoskopowa.
W przypadku takiego zabiegu w pachwinie chorego umieszczane są specjalne prowadnice, przez które lekarze operują narzędziami.

Kliknij ten odnośnik, a potem zdobądź więcej szczegółów dotyczących analizowanej w tym materiale zagadnień. Uzyskasz wtedy większą wiedzę!

Ta metoda ma jedną dużą zaletę, to znaczy to, że pełny powrót do zdrowia jest dużo szybszy.