Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/menu.inc).

Z jakiego powodu nie należy nabywać tanich okularów przeciwsłonecznych na bazarze i co powinny one gwarantować?

W lecie warto wiedzieć, że promienie słońca mogą być niezwykle przyjemnym elementem odpoczynku, ale także ważnym czynnikiem, jaki może mieć także zły wpływ na nasze zdrowie.
Przybliżenie zęba
Author: Partha S. Sahana
Source: http://www.flickr.com


Powinniśmy więc ochraniać przed nimi m.in. nasze oczy za pomocą specjalnych okularów.


Ich soczewki muszą zawierać specjalne filtry UV i polaryzować światło słoneczne. Warto wspomnieć, że tego typu nabywane na jakimś przydrożnym stoisku okulary przeciwsłoneczne nie tylko nie będą nas we właściwy sposób chronić przed szkodliwym wpływem promieni UV, ale również potrafią naszym oczom zaszkodzić. Ponadto dobre okulary przeciwsłoneczne z filtrem polaryzacyjnym gwarantują, że kolory różnych obiektów, na które aktualnie patrzymy, są... prawdziwe.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, to na pewno zaciekawią Cię też rzetelne informacje (https://animalab.pl/zwierzeta-laboratoryjne), które odnajdziesz tu - one pochłoną Cię zupełnie.

Rzecz w tym, że znajdujące się w powietrzu cząsteczki wody oraz odbijające się od jaśniejszych powierzchni światło, mogą tłumić kolory. Użyty w okularach filtr polaryzacyjny sprawia, że drgania fali świetlnej, która powoduje powstawanie odbić ustaje. Dzięki temu takie okulary sprawiają, że kolory, jakie widzimy są rzeczywiste.


Należałoby także powiedzieć, że istnieją okulary z filtrem fotochromowym. Sprawia on, że światło przebiegające przez taki filtr jest przepuszczane w szczeblu zależnym od mocy takiego światła. Innymi słowami gdy nasłonecznienie jest silniejsze, to tego typu okulary (http://rajsoczewek.pl/ray-ban) przepuszczają mniej światła. Umożliwia to poprawne widzenie niezależnie od szczebla nasilenia promieni słońca.
Takie okulary przeciwsłoneczne są często używane również przez osoby, które mają nadwrażliwe oczy. Należy wspomnieć, że tzw. relaksacja, czyli czas przyciemnienia lub rozjaśnienia takich szkieł może zająć nawet kilka minut.