Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/menu.inc).

Apteczka domowa - co musi zawierać a także o czym warto pamiętać?

Apteczka domowa jest niezmiernie istotna więc warto zadbać o jej prawidłowe wyposażenie.


Dzięki temu przygotowani będziemy na okoliczności, które mogą nas zaskoczyć.


komar w dużym powiększeniu
Author: Eli Christman
Source: http://www.flickr.com


Rzecz jasna, jeśli coś złego dzieje się ze zdrowiem, warto udać się do lekarza, jednak zdarzyć się mogą sytuacje, w których albo poradzimy sobie samodzielnie, bądź musimy poczekać z wizytą. Wtedy dobrze przygotowana domowa apteczka jest naprawdę pomocna.

Powyższy interesujący fakt (https://stomatologiacichon.pl/) opracowywaliśmy dla Ciebie niebywale skrupulatnie. Sądzimy, że Ci się spodoba i wejdziesz na naszą następną stronę.

Pamiętajmy jednak o umiarze. Czasami umieszczamy w niej rzeczy, które są kompletnie nieprzydatne i nie używamy ich aż do upłynięcia terminu przydatności. Apteczka domowa musi być ratunkiem w nagłych sytuacjach jak też urazach. Stąd też konieczne są opatrunki. Przydatne będą z pewnością gazy, wszelkiego rodzaju plastry (z opatrunkiem, najlepiej w rozmaitym kształcie i bez opatrunku, pomocne w mocowaniu przykładowo gazy), chusty trójkątne jak też opatrunki jałowe. Do oczyszczania ran potrzebować będziemy też wody utlenionej. W apteczce muszą także znajdować się maści, jakie pomogą w wypadku oparzenia czy też nagłego bólu. Powinniśmy też zaopatrzyć się w rozgrzewające plastry.


kuchnia biała
Author: Mebel RUST
Source: Mebel RUST


Małżeństwo na emeryturze
Author: Garry Knight
Source: http://www.flickr.com
Apteczka to także podstawowe medykamenty. Co musimy w niej odnaleźć? Na pewno warto pomyśleć o pastylkach przeciwbólowych i rozkurczowych. Dzięki temu, gdy choroba pojawi się nieoczekiwanie, będziemy w stanie zmniejszyć nieprzyjemne symptomy.


Magnokal stosowany jest w leczeniu wspomagającym chorób serca, w niemiarowości serca. Leczniczo w stanach deficytu magnezu. W czasie rekonwalescencji po zabiegach chirurgicznych jak też przebytych chorobach zakaźnych i w zatruciu glikozydami nasercowymi.