Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/menu.inc).

Zważajmy na groźne choroby oczu

Jedną z groźniejszych jak również powszechniejszych chorób oka bywa zaćma. Na szczęście można ją usunąć, jeśli zostanie odpowiednio wcześnie wykryta. Nie wahajmy się więc oraz operujmy zaćmę.
skóry
Author: Alexander Nie
Source: http://www.flickr.com


Na zaćmę chorują przede wszystkim jednostki starsze. Nie musi jednak tak się dziać. W każdym wypadku, gdy jest ona spostrzeżona przez lekarza, musimy ją likwidować. Zaćmę leczy się operacyjnie. Leczenie zaćmy jest łatwe a także coraz mniej inwazyjne dla pacjenta.

Przejdź na stronę autora. Nakłaniamy Cię gorąco! A to z tego powodu, że czeka tam na Ciebie mnóstwo dodatkowych i ciekawych wiadomości.

Sama operacja trwa tylko kilkanaście minut. Zaćma usuwana jest często w trybie ambulatoryjnym, to znaczy, że nie musimy spędzać paru dni w szpitalu, nasze życie natomiast nie ulega diametralnym zmianom. Rzecz jasna po samym zabiegu trzeba pamiętać o wizytach kontrolnych, by okulista mógł upewnić się, czy wszystko przebiega właściwie.


Operacja polega na wszczepieniu zdrowej, sztucznej soczewki na miejsce chorej. Sztuczne soczewki są coraz bardziej doskonałe. Są przede wszystkim trwalsze. Coraz precyzyjniej także imitują funkcje prawdziwej soczewki. Po dobrze zrobionym zabiegu osobnik powoli zauważa coraz więcej. Do patrzenia z pewnej odległości nie potrzebuje już okularów, ale do czytania z bliska tak, gdyż brakuje akomodacji w oczach ze sztuczną soczewką. Jak zatem widzimy, leczenie zaćmy bywa bardzo mało inwazyjne, za to niesamowicie skuteczne. Medycyna nie potrafi jeszcze zapobiegać tej popularnej chorobie, lecz efektywnie ją likwiduje.
Z takiego choćby powodu dobrze jest zapisać się na operację usunięcia zaćmy po to, by widzieć więcej oraz żyć prościej. Bez względu na fakt, ile mamy wiosen.