Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/menu.inc).

Brownie - klasyczne ciasto kuchni amerykańskiej w twoim domu!

Lubisz piec? Jesteś wielkim fanem czekolady albo masz w domu dzieci, które to ją bardzo lubią? Jeżeli tak, to doskonale trafiłeś! Nasz dzisiejszy temat będzie obejmował pewien bardzo szczególny typ ciasta, którego tradycja sięga niewiarygodnie wiele lat do tyłu amerykańskiej kultury, a które to w obecnej chwili jest jej prawdziwą kwintesencją wypełnioną po same brzegi niesamowitym smakiem czekolady!


Bardzo wielu zapewne w tej chwili rozmyśla o tym, o czym mowa w naszym wstępie.


zdrowie - fotografia
Author: Magic Madzik
Source: http://www.flickr.com


brownie
Author: Elizabeth Hahn
Source: http://www.flickr.com


Otóż najbardziej częstym typem ciasta, które to przychodzi naszym osobom do głowy jako kwintesencja kuchni amerykańskiej, jest to niezaprzeczalnie placek z owocowym nadzieniem. Tymczasem tak naprawdę istnieje coś równie przepysznego, co przy okazji zaspokaja też nasza potrzebę na czekoladę, gdyż to konkretne ciasto jest nim po prostu po wypełniane aż po same brzegi. Mowa tu o cieście nazywanym brownie, które to niewiarygodnie często sporo osób myli wraz z naszym murzynkiem. Brownie jest to ciasto zrobione z kilku składników: gorzkiej czekolady, jajek, a także cukru, nie napomykając już o samym maśle i naprawdę niewielkiej ilości mąki. Niewiarygodnie często do owego ciasta dodawane są także orzechy, nadające mu dodatkowego "smaczku".

Nie wahaj się, tylko poczytaj więcej na prezentowany wątek - informacje okażą się zapewne bardzo fascynujące, zatem kliknij tutaj i zobacz więcej.

W sieci internetowej obecnie odnajdziemy nawet i tysiące przepisów na to konkretnego ciasto, jednak jak się okazuje te zaraz pierwsze spośród nich pokazały się już tak naprawdę na samym początku XX wieku, dokładnie w 1904 roku.
Warto wiedzieć, że ciasto brownie doczekało się jak to wiele innych rzeczy nie tylko postaci klasycznego ciasta, lecz także wielu innych rzeczy, posiadających jego smak. W ten sposób mamy teraz ciasteczka o smaku brownie, czekolady z nadzieniem o tym smaku, lody i wiele, wiele innych.