Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/menu.inc).

Podatniku, już czas

Nikogo nie trzeba przekonywać do plusów elektronicznego rozliczania zeznania formularzy PIT. W własnym domu, sprawnie, a co ważne, bez wizyt w urzędzie skarbowym, na poczcie wywiążemy się z obowiązku.

Dokumenty medyczne
Author: Pete
Source: http://www.flickr.com
Wcześniej korzystaliśmy z klasycznych formularzy, które uzupełnialiśmy ręcznie.

Upewnij się, że nasze odnośniki (http://kancelaria-baranczuk.pl/prawo-cywilne/) prowadzą tylko do interesujących portali. Jeżeli zainteresowały Cię jakiekolwiek dane, to te odnośniki przekierują Cię do cennych witryn.

Ta metoda coraz częściej nie jest stosowana, ponieważ pojawiły się programy do rozliczania pit online. Dziś PIT-y jesteśmy w stanie w szybki sposób wypełnić osobiście, w wygodnym fotelu - zobacz PITY 2015. To proste, trzeba tylko być użytkownikiem sieci oraz postępować krok po kroku z podaną na stronie instrukcją. Czytelne menu upraszcza wypełnianie rozliczenia podatkowego nie niepokojąc się o to, że nie zostaną uwzględnione istotne informacje, które w poprawnie przygotowanym formularzu znaleźć się nie powinny.

Ta najnowsza publikacja została przygotowana specjalnie dla ciebie. Poznaj ją, aby odkryć zupełnie nowe fakty. Zapraszamy do naszego serwisu!

Następnie wypełniony formularz możemy wysłać do urzędu skarbowego drogą internetową.

Termin składania zeznań podatkowych osób fizycznych rozliczających się na formularzu PIT-37, PIT-36, pit 38 upływa 30 kwietnia . Wskazane jest zrobić to przed końcową datą rozliczenia, bo przez co przyspieszymy spodziewany zwrot nadpłaconego podatku.
Poza tym nie należy czekać do „ostatniej chwili”, gdyż może się zdarzyć, iż serwery nie wytrzymają napływających deklaracji podatników i system nie będzie mógł prawidłowo funkcjonować.

Niestety, większość osób demonizuje kwestię składania deklaracji rocznej. Dodatkowo media nieco potęgują to poczucie, jak trudne jest to „przedsięwzięcie”. Podatnicy nie mają pewności, że są wystarczająco kompetentni w tym temacie. A przecież wystarczy zainteresować się programami do rozliczania deklaracji rocznej PIT, które znacznie uproszczą operację. Początkującym zajmie to nieco czasu, ale pozostaje zadowolenie oraz kilkadziesiąt złotych w kieszeni. Powinniśmy również mieć dystans do ogłoszeń, które wabią niskimi opłatami za taką usługę. Niewysoka cena może oznaczać, że obliczeń dokona osoba z podobną wiedzą do naszej. Jest to ważne gdyż za wszystkie sprzeczności w PIT odpowiada nie rozliczający, a osoba, która się pod PIT-em podpisała, a więc podatnik.