Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/menu.inc).

Kiedy i dlaczego należy pójść do fizjoterapeuty?

Kontuzje i urazy przydarzyć mogą się nam w każdym momencie.


Warto pamiętać, iż osobą, która w najogromniejszym stopniu odpowiada za nasz powrót do dawnej sprawności i formy, jest fizjoterapeuta.
Zwichnięcie kostki jest jednym z częstych – w dodatku bagatelizowanych – urazów. Na opuchniętą nogę stosujemy kompresy z octem, by zminimalizować opuchliznę, opasamy bandażem po czym czekamy, aż się zgoi. Fizjoterapeuci zgodnie powiadają, iż zwichniętego skokowego stawu powinno się poddać rehabilitacji, gdyż niedoleczone zwichnięcie skokowego stawu może być podłożem do naderwania mięśni strzałkowych czy więzadeł kolanowych. Potem możemy spodziewać się boleści w okolicach kręgosłupa.


Naturalne i ekologiczne mydło rzemieślnicze


Pamiętajmy, że nawet najbardziej błahy uraz (laser na kręgosłup szyjny) musi być skonsultowany z lekarzem. Jego zadaniem będzie zdiagnozowanie problemu, a następnie zaproponowanie szeregu zabiegów fizjoterapeutycznych.

Nie zastanawiaj się: przejdź do strony, żeby poznać dodatkowe fakty na opisywany w wpisie zagadnienie. Oczekujemy na twoją opinię!

Z kolei fizjoterapeuta może prosić o przeprowadzenie dodatkowych badań. W większości wypadków na tego typu urazu utyskują sportowcy. Kluby potrzebują, aby ich zawodnicy byli cały czas w doskonałej formie, co w konsekwencji prowadzić może do kontuzji. Terapia osób, które nie są sportsmenami, polega w zasadzie na tym samym – wizycie u ortopedy, a potem rehabilitacji zaoferowanej przez fizjoterapeutę. Obowiązkiem fizjoterapeuty jest odpowiednie dopasowanie ćwiczeń oraz ich intensywności, ażeby pacjent w optymalnym czasie wrócił do zupełnej sprawności.
Interakcja pomiędzy chorym a fizjoterapeutą jest w przebiegu rehabilitacji niezwykle istotna. W trakcie rozmowy jesteśmy w stanie przekazać profesjonaliście, na które obszary warto zwrócić szczególną uwagę oraz co nam dolega.