Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/menu.inc).

Wzorcowa opieka dla ludzi ciężko chorych

Wzorowa opieka dla ludzi nieuleczalnie chorych jest podstawą do tego, by osoby takie ostatnie chwile własnego życia mogły spędzić w korzystnym otoczeniu i nie poczuć się samotnie.
Szpital
Author: Dick Thomas Johnson
Source: http://www.flickr.com
Niestety, wiele osób aktualnie może liczyć tylko na siebie i jeżeli dopadnie ich nie dająca się wyleczyć przypadłość to w ostatnim stadium nie ma się kto nimi opiekować. Bardzo często jest także tak, że chory ma rodzinę, ale nie jest ona w mocy zabezpieczyć mu idealnych warunków a także optymalnej troski lekarskiej lub duchowej. Z tego względu również coraz więcej osób nieuleczalnie chorych zapisuje się do hospicjów, gdzie posiadają szansę odpocząć oraz cieszyć się wyspecjalizowaną opieką paliatywną - 1% odpisu od podatku na opiekę paliatywną. Nie będzie dziwne, iż ostatnio do w największym stopniu znanych hospicjów niełatwo będzie się dostać, bo pozostają one najzwyczajniej pełne. Każdy bez wyjątku przecież chce swoim bliskim zaproponować wzorcową pomoc. Z tego powodu, jeśli ktoś sam szuka dla bliskiej osoby hospicjum to zobligowany jest najpierw przyjrzeć się wszystkim, które
Lekarz
Author: Krzysztof Pędrys
Source: http://www.flickr.com
są znane z największej renomy. Zobowiązany jest w końcu umierającemu zagwarantować to, co będzie dla niego najkorzystniejsze. W tej sytuacji z pewnością nie będzie mowy o żadnych kompromisach. Trzeba albowiem tak zatroszczyć się o osoby chore, aby niezależnie od tego, z jakiego rodzaju przypadłością mają do czynienia, posiadali szansę czuć się korzystniej.

Jeśli weźmie się pod uwagę hospicjum takie jak Hospicjum Świętego Franciszka ze Śląska to warto zauważyć, iż dokładnie w nim jest szansa spotkać się z idealną troską o godność chorego. Wykwalifikowana grupa pracowników zadba w takim samym stopniu o stan zdrowia fizycznego, jak i o psychikę chorego, który pozostaje w ciężkim stanie.W tej chwili kieruje się również wiele uwagi na to, żeby zagwarantować jak najlepsze wsparcie psychologiczne rodzinie pacjenta, jaka to zazwyczaj zmuszona jest przygotować się do odejścia najbliższej osoby. I właśnie opieka paliatywna w tym momencie jest tak kompleksowa, ponieważ ludzie pracujący w tym zakresie zorientowani są bardziej niż kiedyś, iż muszą być całkowicie ukierunkowani na pomaganie nie tylko ludziom umierającym (sprawdź to), ale i rodzinie. Całodobowa opieka nad pacjentami spełniana pozostaje bez zastrzeżeń, bo dostosowuje się techniki terapii do konkretnego człowieka. Ludzie pracujący w hospicjum mają świadomość, iż tak będą w mocy zagwarantować komfort podopiecznym.