Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/menu.inc).

Leczenie z użyciem pompy insulinowej

Pompa insulinowa jest opcjonalnym sposobem podawania insuliny. Zastępuje ona iniekcje strzykawką jednorazową bądź penem. Nosi się ją na zewnątrz ciała, np. na pasku.


Dziś blisko 250 000 ludzi na całym świecie jest leczonych przy zastosowaniu pomp insulinowych.


najnowsze pompy insulinowe
Author: epSos .de
Source: http://www.flickr.com


Trzustka a pompa insulinowa. U jednostki, jaka nie choruje na cukrzycę, trzustka regularnie uwalnia małe ilości insuliny do układu w celu dopasowywania stanu glukozy - zobacz więcej na Liczba uwolnionej insuliny zależna jest od „wewnętrznego zegara” konkretnej osoby oraz od takich składników jak działalność fizyczna, napięcie jak też choroba. Podczas gdy spożywa się pożywienie, trzustka uwalnia ponadprogramową dawkę insuliny w celu obniżenia poziomu glukozy w krwi. Leczenie z zastosowaniem pompy insulinowej najodpowiedniej z wszystkich osiągalnych sposobów terapii naśladuje działania trzustki. Najnowsze pompy insulinowe to przyrządy nadzwyczaj zaawansowane.


W przeciwieństwie do kuracji pompą insulinową, leczenie wielkokrotnymi wstrzyknięciami insuliny nie naśladuje aż tak gruntownie czynności trzustki - .

Czy ten tekst uważasz za cenny? Jeżeli tak, to kliknij i przeczytaj więcej - znajdujące się tu zagadnienia odpowiedzą na wszystkie Twoje zapytania.

Jedna doza insuliny, jaka ma działać przez długi czas nie zawsze odpowiada modyfikującemu się zapotrzebowaniu organizmu w ciągu doby; jednostki stosujące tą metodę terapii mogą wymagać dokładniejszego planowania posiłków a także pozostałych aspektów życia codziennego, odpowiednio do planu wstrzyknięć.




Intensywne leczenie, w którym zastrzyki insuliny szybko lub krótko działającej wykonywane są wielokrotnie w przeciągu dnia ma z pewnością przewagę w stosunku do typowego sposobu terapii, jednakże nie zapewnia ono insuliny w sposób stały a także precyzyjny, jak to wykonują pompa Medtronic pompy insulinowe.