Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/menu.inc).

Mamy diagnozę lekarską – to atopowe zapalenie skóry. Jak zacząć leczenie?

AZS, o którym ostatnio bardzo wiele się pisze, to schorzenie dotykające przede wszystkim maluchy. Zapadają na nią nowo narodzone maluszki lub przedszkolaki w okolicy 6 roku życia. Właściwie nie można jej całkiem wyleczyć, ale na rynku istnieje sporo leków łagodzących jej objawy. U części dzieci ustępuje wraz z wiekiem. Jeżeli nie przejdzie całkiem, to zwykle jej objawy są po prostu delikatniejsze i nie dają się mocno we znaki.


Wystarczy starać się nie podrażniać chorobowo zmienionej skóry, profilaktycznie aplikować preparaty lecznicze czy produkty chroniące oraz zwiększyć higienę, żeby na trochę zapomnieć o tym, że się ją ma. Jednak wiadomo, że dzieciom o silnych zmianach na skórze trudno powstrzymać odruch drapania. Jak im wtedy pomóc?

Gdy lekarz rozpozna u naszej pociechy atopowe zapalenie skóry leczenie trzeba rozpocząć od razu. Przede wszystkim należy się skupić na zmniejszeniu miejsca zajętego przez wysypkę i na złagodzeniu swędzenia. Bardzo istotne jest, żeby nie dopuścić do przesuszenia skóry. Nawilżanie i natłuszczanie naskórka atopika to bardzo istotna sprawa. Można stosować domowe sposoby, jednak kosmetyki apteczne szybciej przyniosą ulgę. Można sięgnąć po leki (polecamy płyn do kąpieli) bez recepty dostępne online, bo apteki internetowe mają często największą ofertę produktów z różnych półek cenowych i od różnych producentów.


Zwykle można też zamówić próbki lub pojemniki o zmniejszonej pojemności, żeby przetestować kilka różnych kosmetyków i wybrać najodpowiedniejszy dla skóry naszego dziecka. Kolejną ważną sprawą po nawilżaniu jest higiena. Kąpiele powinny być kilki minutowe (woda przecież także wysusza), a temperatura wody letnia. Zaleca się unikania przesuszających naskórek mydeł, żeli czy płynów do kąpieli. Podobnie z proszkami i płynami do płukania – wyeliminujmy produkty silnie perfumowane, aby zmniejszyć ich kontakt ze skórą dziecka. Ponieważ roztocza, kontakt z sierścią zwierząt i pewne produkty spożywcze nasilają objawy choroby, postarajmy się o możliwie najczystszy dom i
skóra
Author: Lies Thru a Lens 
Source: http://www.flickr.com
całkowitą eliminację jedzenia wywołującego problemy skórne. Oczywiście o obecności zwierząt w mieszkaniu nie może być mowy.

Jeżeli atopowe zapalenie skóry ma postać łagodną i zmiany skórne obejmują jedynie niewielką część ciała i nie są uciążliwe, codzienne nawilżanie oraz stosowanie łagodnych preparatów do higieny i pielęgnacji powinno wystarczyć o czym możesz przeczytać Świat Leku. Ale jeżeli zmiany są duże i nasze atopowe zapalenie skóry leczenie dopiero rozpoczęło, ograniczmy możliwość mechanicznego drażnienia skóry przez zakładanie ubranek z delikatnych tkanin. Jeżeli jest taka potrzeba, zakładajmy maluchom rękawiczki, żeby nie drapały bardzo swędzących miejsc. Bądźmy cierpliwi – nawet mocne objawy z czasem stają się łagodniejsze i powoli przechodzą.