Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób prawidłowo uzupełnić apteczkę domową?

Niemal w każdym mieszkaniu odnajdziemy szufladę z mnóstwem leków. Większość jest przeterminowana, nieużywana od lat. Często wszystko jest w kompletnym nieładzie i sami nie wiemy, co tak naprawdę posiadamy. Warto to zmienić i z rozwagą nabywać potrzebne leki. Apteczka w mieszkaniu to rzecz konieczna, trzeba więc ją dobrze stworzyć i posiadać pełną świadomość, co zawiera.
szafka z lekami
Author: osseous
Source: http://www.flickr.com
Przede wszystkim apteczka powinna być zaopatrzona w środki, które zmniejszą objawy pojawiające się nagle i których nie byliśmy w stanie przewidzieć. Prócz tego konieczne są także opatrunki. Każda apteczka musi zawierać rzecz jasna tabletki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Przydatne są też leki pomagające w leczeniu biegunki lub innych kłopotów z żołądkiem (zgaga, wszelkiego rodzaju skurcze bądź wzdęcia). Jeśli w domu przebywa alergik, trzeba zdecydowanie mieć pigułki na alergię. Potrzebne w niemal każdym domu będą również krople do oczu, urządzenie do mierzenia temperatury, maść na stłuczenia oraz wszelkiego rodzaju opatrunki, jak plastry, bandaże czy gazy. Potrzebne są również leki na przeziębienia. Oprócz tego, kiedy któryś z domowników przyjmuje pewne leki stale, warto mieć zapewniony zapas na przynajmniej tydzień. Wiosenna apteczka natomiast powinna być uzupełniona w preparaty przeciwko owadom. Mowa tutaj nie tylko o sprayu, który odgoni owady, lecz także maściach na ukąszenia oraz zastrzykach dla ludzi, którzy są uczuleni na ukąszenia - oferta. Warto również zadbać o prawidłowe przechowywanie leków. Oczywiście muszą znaleźć się w miejscu niedostępnych dla dzieci. Miejsce powinno być zaciemnione, trzeba unikać źródeł ciepła. Kuchnia (klej spożywczy) i lodówka nie są korzystnym miejscem dla apteczki. Warto zadbać o ulokowanie leków, żeby sprawnie wszystko odnaleźć w nagłej sytuacji. Co pewien czas prawidłowe jest segregowanie apteczki, gdyż przeterminowane leki absolutnie nie nadają się do użycia. Nie wolno także wyrzucać ich do kosza. Specjalne pojemniki na przeterminowane leki znajdują się niemalże w każdej aptece.witaminy
Author: Global Panorama
Source: http://www.flickr.com
Apteczka jest konieczna w każdym domu, gdyż wymagają jej nagłe przypadki. Należy się na nie prawidłowo przygotować. W dodatku nie wolno gromadzić niepotrzebnych leków i ignorować powstały zbiór. Przeglądanie apteczki co jakiś czas będzie zagwarantowaniem, że lek, konieczny w danej sytuacji nie okaże się przeterminowany. Warto również nie zapominać jak ważne jest dobre przechowywanie. Zła temperatura lub wilgotność powietrza może sprawić, że leki nie pomogą, ale zaszkodzą. Przestrzeganie zawartych powyżej rad z całą pewnością sprawi, że niewiele domowych wypadków nas zaskoczy.