Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/menu.inc).

Jakie mogłyby być przyczyny jałowości u kobiet oraz u mężczyzn i jak można je wyleczyć?

Jedną z najbardziej podstawowych aktywności nie tylko gatunku człowieczego jest reprodukcja. Okazję posiadania dzieci to ogromny podarunek, ale również wielka odpowiedzialność.
powiększenie - zdrowie
Author: Charles Haynes
Source: http://www.flickr.com


Co jednak wykonać, jeśli nie będziemy w stanie fizycznie dojść do udanej realizacji takiego życiowego procesu?


Może to dotyczyć wszelakiego z partnerów, przecież aby, przykładowo, zapaliło się oświetlenie, funkcjonować musi zarówno gniazdko jak i włącznik. Nie w inny sposób jest w przypadku osoby ludzkiej, lecz tak jak elektrotechnik jest w stanie wyeliminować kłopot z prądem, tak doktor jest w stanie leczyć niepłodność. Oczywiście również u kobiety jak i u faceta. W obecnych dniach już co 5 para, aby mieć swoje dziecko, musi skorzystać z pomocy fachowca. Początkowym etapem terapii niepłodności jest wywiad również z kobietą jak i z mężczyzną. Później konieczne są badania obojga partnerów. Należałoby powiedzieć, iż za niepłodność w wypadku niewiast często odpowiedzialne są zaburzenia owulacji, których przyczyną mogą być np.

Jeśli chcesz poznać większą ilość informacji na tego typu temat, to wejdź na ten link - jest tam bardzo świeża treść w kontekście opisywanej problematyki.

choroby tarczycy lub zespołu policystycznych jajników.


W przypadku płci męskiej podstawową przyczyną jest impotencja spowodowana często takowymi zewnętrznymi czynnikami jak zanieczyszczenie środowiska, uzależnienia takowe jak nikotyna lub alkohol oraz np. niezdrowy tryb bytowania. Taka impotencja jest statystycznie odpowiedzialna za niedostatek wystąpienia ciąży u 20% małżeństw.
Należy powiedzieć, że spomiędzy mnóstwa procedur terapii bezpłodności, tylko rzadkie okazały się niezawodne. Do tego typu metod zaliczają się: uzdrawianie operacyjne, zapłodnienie pozaustrojowe, wzbudzenie jajeczkowania lub inseminacja.