Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/menu.inc).

Czasami przytrafiają się w naszym życiu traumatyczne sytuacje, które trzeba przerobić z psychologiem

Całe szczęście, że lata, kiedy słyszało się, że do psychologa wybierają się tylko „wariaci”, już odeszły do lamusa. Dzisiaj ludzie nie boją się już mówić, że potrzebują pomocy.
rozwiązania
Author: P. i A. Bykowscy
Source: http://pawelbykowski.wordpress.com/


Nie powinniśmy się wstydzić tego, że potrzebne jest nam wsparcie psychologa. Przecież to specjalista w swojej dziedzinie. Jeżeli dla przykładu czujemy ukłucia w sercu, to nie czekamy z wizytą u kardiologa tylko z tego powodu, że obawiamy się tego, co ludzie mogą powiedzieć. Nie żyjemy już w XIX stuleciu. Psychoterapia jest pewnym osobom potrzebna tak, jak innym ortopeda. Pamiętajmy o tym, że nie ze wszystkimi przeżyciami w naszym życiu jesteśmy w stanie poradzić sobie sami. Są takie traumy (pobicia, gwałt) czy przykre wydarzenia (śmierć ukochanej osoby), w których niezbędny będzie nam specjalista. Zaangażowanych Psychologów da się znaleźć w internecie. Pamiętajmy jednakże o tym, że nie wszyscy bywają specjalistami od wszystkiego. Zatem jeśli szukamy psychologa od terapii par, to nie należy zapisać się do kogoś, kto się w tym nie specjalizuje.

Chcesz zgłębić inny aspekt prezentowanej sprawy? Przeczytaj więcej porad w treści - one niewątpliwie rzucą nowe światło na prezentowany problem.

I co najistotniejsze — powinniśmy się uzbroić w cierpliwość. Nasz mózg oraz świadomość są niebywale pogmatwane. Nie oczekujmy pełnego uwolnienia po pięciu spotkaniach. Leczenie doprawdy najcięższych przypadków (molestowanie, bicie itd.) ciągnie się czasami nawet kilka lat.
Może zdarzyć się także tak, że po jakimś czasie wrócimy na terapię. Wszystko jest sprawą raczej indywidualną. Bywa również tak, że lekarz zaproponuje nam wsparcie terapii przy pomocy leków nasennych lub uspakajających.