Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/menu.inc).

Jak skutecznie zadbać o swą figurę w lato

Lato to niebywale znakomita pora na zadbanie o swoje samopoczucie i sylwetkę. Z pewnością warto rozszerzyć często wykonywane ćwiczenia jakimś interesującym sportem, którym można zajmować się latem – na przykład joggingiem w zielonych terenach lub wodnym aerobikiem w trakcie wycieczki nad wodą. Nie należy jednak zaniedbywać też tego, co może oferować dobra siłownia – niektóre ćwiczenia można wykonywać tylko tam, ze względu na specjalistyczny sprzęt.


Modelowanie sylwetki
Author: Sascha Wenninger
Source: http://www.flickr.com
W przypadku kłopotów z uzyskaniem właściwej motywacji do treningu, na pewno dobrze mieć na uwadze, że są na to znakomite sposoby – od prośby o pomoc trenera z siłowni, aż po samodzielne wykonywanie interesujących i zmiennych ćwiczeń. Kluczem do uzyskania systematyczności w wykonywaniu ćwiczeń jest nie sama cierpliwość, co bardziej wiedza o tym, jak się nie nudzić.

W sytuacji, kiedy musisz zgłębić tę sprawę też od innej strony, zobacz więcej na portalu (https://drjanicki.pl/), ponieważ on także ją rozważa.

Wówczas na pewno opłaca się przyjrzeć się trochę uważniej temu, co daje trening obwodowy - BudujMase.pl - sklep i informacje na temat diet, treningów i kształtowania sylwetki.

Główna zasada treningu obwodowego to częste zmienianie ćwiczeń, a potem stopniowe przedłużanie czasu treningu na każdym z nich. Dzięki temu nie tylko przeganiana jest nuda, ale także angażuje się więcej typów mięśni, niż w zwyczajnych jednostajnych treningach. Istotne jest utrzymanie przez większość czasu wysokiego tętna – wówczas można mieć pewność, że ciało podejmuje duży wysiłek, spalany jest tłuszcz, zaś grupy mięśni pracują. Najczęściej tętno można sprawdzić na najnowszych maszynach stosowanych na siłowniach. Najpewniej połączyć ćwiczenia z właściwą dietą – koniecznie należy wypijać wiele wody , jak również spożywać małe, ale częste i systematyczne porcje. Trening obwodowy jest strzałem w dziesiątkę dla wielu ćwiczących – na przykład nastolatków, ludzi jeszcze rozpoczynających przygodę ze sportem, osób szukających jakiegoś urozmaicenia oraz tych kulturystów, którzy zamierzają zredukować się o parę kilo w wyjątkowo krótkim czasie.

Dużo konkretnych zestawów ćwiczeń na wspaniały i skuteczny trening obwodowy można znaleźć w internecie; także każdy trener personalny potrafi wiele w takim temacie poradzić. Wykonując ten rodzaj treningu należy mieć świadomość, że organizm adaptuje się do wysiłku – dlatego też należy co jakiś czas zwiększyć ilość ćwiczeń, aby mięśnie nadal mogły rosnąć w siłę, a niechciany tłuszcz spalać. Na przykład po tygodniu ćwiczeń najlepiej powiększyć ilość powtórzeń lub dołożyć dodatkową serię. Wykonując trening obwodowy w odpowiedni sposób można oczekiwać wspaniałych efektów już po 1. miesiącu ćwiczeń w postaci spadku masy oraz doskonalszej siły i wytrzymałości mięśni.