Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/menu.inc).

U niektórych dzieci można dostrzec trudność z łączeniem i koordynacją poszczególnych zmysłów.

Integracja sensoryczna to terapia, mająca na celu – jak wskazuje nazwa - łączenie poszczególnych zmysłów. Podczas terapii animatorzy próbują doświadczyć grupie różnorodnych doznań zmysłowych w taki sposób, aby mózg miał możliwość je rozpoznać, uporządkować, a w końcu połączyć poszczególne doświadczenia zmysłowe w określone funkcje.
Zastosowanie takiej terapii jest dość szerokie. Jest ona zalecana w leczeniu zaburzeń, takich jak zespół Aspergera, autyzm lub porażenie mózgowe. Ale nie tylko. Integrację sensoryczną wykorzystuje się też do pracy ze zdrowymi dziećmi, które borykają się z mniejszymi problemami. Warto zauważyć, że spora grupa dzieci w wieku przedszkolnym dopiero uczy się właściwego łączenia zmysłów. Dlatego w wielu przedszkolach fragmenty terapii sensorycznej są włączane do normalnego programu zajęć. Dosyć często można też spotkać się także z dodatkową ofertą integracji sensorycznej. Na integrację sensoryczną chodzą wtedy tylko te dzieci, które zostaną zapisane na nią przez swoich rodziców. Rehabilitacja w większych miejscowościach - rehabilitacja Kraków - oceń ten adres: rehaexpert.pl/ - dzieci w mieście Poznań Warto zauważyć, że mieszkańcy większych miast mają w tym wypadku dużo prostsze zadanie. W internecie na pewno łatwiej znaleźć hasło typu: integracja sensoryczna czy rehabilitacja dzieci w Poznaniu niż w jakiejś niewielkiej wiosce. Tego typu zajęcia da się jednak zorganizować również na wsi. Integracja sensoryczna w Poznaniu rzeczywiście będzie odbywać się częściej i w takim mieście możemy od razu zapisać swoje dziecko na już gotowe zajęcia z integracji sensorycznej.
psycholog
Source: flickr.com
Jeżeli jednak żyjemy na wsi i chcemy, aby tego typu terapia odbywała się w pobliżu naszego miejsca zamieszkania, to warto o to zawalczyć.
Można również zainsteresowac się co oferuje psycholog dzięcy na Poznań.
Czasem wystarczy wykazać trochę inicjatywy, żeby zachęcić innych do swojego projektu. Dobrze zwrócić się w tej kwestii do pozostałych rodziców, ale także do sołtysa, wójta lub do najbliższego biura poselskiego. Integracja sensoryczna odpowiada bowiem na różne problemy: z przyswajaniem wiedzy, ze skupieniem się, z nadpobudliwością ruchową, z ospałością, zaburzeniami równowagi oraz z nadwrażliwością na niektóre bodźce, takie jak| np. hałas lub dotyk.
Sprawdź dodatkowych informacji na tej stronie