Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/menu.inc).

Nieprzyjemne formalności da się załatwić prędko, jeżeli będziemy znali obowiązujące przepisy

RozmaITe formalne sprawy mogą być niezwykle męczące dla zwykłego człowieka, dlatego warto czytać artykuły w Necie na tematy, które są dla nas istotne.


Jeżeli musimy się rozliczyć z wyjazdu służbowego albo udokumentować miejsce rezydencji dla celów podatkowych, to dobrze będzie posprawdzać, co musimy zrobić.


dom - widok
Author: Agência Brasília
Source: http://www.flickr.com


Imitacja tynku strukturalnego
Author: PIXERS
Source: PIXERS


W wypadku kiedy pragniemy na przykład ubiegać się o pożyczkę oraz mamy obowiązek pokazać w banku papier poświadczający, gdzie pracujemy i ile zarabiamy, to potrzebne będzie nam zaświadczenie o zatrudnieniu (nawet pomocna strona, warto zajrzeć). Dokument ten uzyskamy od pracodawcy. W wypadku kiedy pracujemy zagranicą i pragniemy uniknąć podwójnego opodatkowania, to przyda nam się certyfikat (ure białe certyfikaty) rezydencji (kliknij strone). Ustala on, w którym kraju zamieszkujemy oraz gdzie musimy płacić podatki. Wiele osób miewa też problemy z rozliczaniem delegacji. Jeżeli idzie o delegacje krajowe (czytaj całość tutaj), to przepisy prawa dokładnie stanowią, że pracodawca musi pokryć wszystkie koszty, jakie zatrudniony poniósł w trakcie wyjazdu.


Należy zatem być na czasie z przepisami, żeby znać swoje prawa oraz obowiązki.https://www.sej-pro.pl/kategoria-projektu/rodzaj/domy-z-poddaszem/ projekty domów z poddaszemCertyfikat rezydencji jest niezmiernie istotnym zaświadczeniem, jeśli chcemy z łatwością załatwić wszelkie formalności z fiskusem. Wszelkie te kwestie mogą być załatwione prędko i efektywnie, jeżeli zadbamy o to dużo wcześniej. Jeżeli potrzebne nam będzie zaświadczenie o zatrudnieniu, to powinniśmy udać się do pracodawcy.
Może być ono przydatne, jeżeli chcemy wziąć pożyczkę albo załatwić dla dziecka miejsce w przedszkolu. W przypadku gdy pracodawca często wysyła nas na delegacje krajowe, to dobrze będzie wiedzieć, jak je rozliczyć. To wszystko regulują specjalne przepisy.