Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/menu.inc).

Czym są badania prenatalne i z jakiego powodu charakteryzują się obecnie tak dużym zainteresowaniem?

Kobiety w ciąży starają się przeważnie możliwie jak najlepiej dbać o własne zdrowie, ponieważ mają świadomość tego, że ich wybory oddziałują na zdrowie dziecka, a ono dla każdej matki jest najistotniejsze. Niekiedy jednak nie wszystko zależy od rodziców. Bywa, że płód ma wady rozwojowe. Ich zdiagnozowanie umożliwiają właśnie badania prenatalne, które dziś odznaczają się dosyć istotną popularnością. Z jakiego powodu?


Badania prenatalne
Author: Bird&Co Sp. z.o.o.
Source: Bird&Co Sp. z.o.o.
Przede wszystkim ze względu na fakt, że wielu rodziców chce szybko wiedzieć, czy ich dziecko rozwija się odpowiednio. Nie bez znaczenia jest również możliwość wcześniejszego leczenia niektórych schorzeń. W dodatku, szybsze wykrycie jakichkolwiek wad daje możliwość rodzicom stosownie przygotować się na przyjście na świat dziecka, jakie będzie wymagało wzmożonej opieki. Rodzice mogą w tym czasie pogodzić się z sytuacją i szczegółowo poznać chorobę, lekarz z kolei jest w stanie zaplanować konieczne leczenie dziecka już po jego urodzeniu.

Obecnie, badanie prenatalne dzieli się na dwa rodzaje: inwazyjne i nieinwazyjne. Badania nieinwazyjne, poza tym, że są dla dziecka bezpieczne, niestety nie dają szansy jednoznacznie zdiagnozować obecności określonych schorzeń. Są w stanie jedynie przybliżyć możliwość zachorowania. W grupie tych badań znajduje się między innymi klasyczne USG ciążowe, które jest wykonywane wszystkim kobietom, jak także specjalne USG genetyczne. Jeżeli wynik badań nieinwazyjnych nie jest odpowiedni, wówczas lekarz może zalecić zrobienie badań inwazyjnych, które jednakże mogą wywołać określone komplikacje.

Czyżby ten wpis przypadł Ci do gustu tak bardzo, że pragniesz zaznajomić się z innym? To rewelacyjnie. Zatem tu naciśnij i sprawdź (http://www.centrum-medyczne-ostroleka.pl/?rehabilitacja,17) dużo newsów.

Znajdź więcej informacji w tym temacie: Gyncentrum - badanie prenatalne

Nie występują one często - maksymalnie w 1% przypadków, mimo wszystko jednak badania inwazyjne wykonywane są z dużą ostrożnością i jedynie w przypadku konkretnych konkretnych podejrzeń. Są one zdecydowanie bardziej precyzyjne od badań nieinwazyjnych, tym sposobem dają szansę na zdiagnozowanie wielu wad rozwojowych.

Zajrzyj na naszą następną stronę, a tam znajdziesz porywający kompleksowy opis na ten temat. Oczekują na Ciebie dodatkowe informacje.

Badania prenatalne są w szczególności zalecane kobietom ciężarnym, które ukończyły 35 rok życia. Dzięki tego rodzaju badaniom wykryć można przykładowo zespół Downa lub niektóre z chorób metabolicznych. Współczesna medycyna zapewnia kobietom ciężarnym dużo możliwości. Są one w stanie już w ciąży, upewnić się, że ich dziecko jest zdrowe, co w tym błogosławionym okresie życia ma dla matek duże znaczenie.