Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/menu.inc).

Leczenie redukujących ból na własną rękę – czy aplikowanie ich jest dla nas dobre?

W przypadku migreny, przy ogólnym zmęczeniu, w stresie albo w przypadku problemów z bezsennością, ludzie często biorą różnego typu leki. biorą je, bo są bardzo łatwo dostępne, możemy je kupić w drogerii, na stacji paliw, w kiosku czy supermarkecie. Weszło im to w krew i zamiast korzystać z nieinwazyjnych preparatów lub metod naturalnych, jak aromaterapia czy muzykoterapia, odruchowo sięgają po tabletki.


relaks w naturze
Author: Bob Jenkin
Source: http://www.flickr.com
Niestety, ludzie nie poszukują przyczyny bólu i nie próbują jej zlikwidować, tylko starają się stłumić ból popularnymi lekami przeciwbólowymi. Podobnie ze skutkami przedłużającego się stresu – zamiast próbować przyciąć do minimum i postawić na regenerujący relaks, nie likwidują przyczyn swojej frustracji i sięgają po używki. A co możemy dla siebie zrobić, żeby zmniejszyć przykre skutki życia w ciągłym biegu, codziennych dawek stresu oraz niezdrowego stylu życia? Kilka prostych zmian w życiu codziennym pomoże przywrócić balans.

W pierwszej kolejności spróbujmy zupełnie odstawić leki przeciwbólowe. Początkowo na pewno będzie trudno je czymś zastąpić, szczególnie jeśli mamy wyrobiony nawyk sięgania po nie w każdej sytuacji, kiedy tylko pojawia się ból. Nie nośmy żadnych środków przeciwbólowych przy sobie. W przypadku bólu łatwo będzie sięgnąć po nie do torebki, a przecież zupełnie nie o to chodzi. Warto mieć przy sobie woreczek czy rodzaj małej gąbeczki nasączonej olejkiem eterycznym, który zmniejszy ból głowy (lawenda, mięta, geranium, eukaliptus). Wyjście z pokoju (najlepiej na świeże powietrze) i wąchanie woreczka powinno przynieść ulgę. Można też mieć buteleczkę z mieszanką olejków przy sobie, żeby wetrzeć je w skronie przy silnym bólu. Zmęczenie po długim dniu można zmniejszyć podczas wieczornej kąpieli w wannie. Warto też dodać odprężające olejki do wody i wprowadzić elementy takie jak muzykoterapia, gimnastyka, masaż, spacery lub medytacja - naucz się więcej od farmaceuty.


Połączenie kilku metod relaksacyjnych powinno przynieść pożądane efekty. Aromaterapia i muzykoterapia na pewno sprawdzą się również przy problemach z zasypianiem. Najczęściej natłok codziennych zajęć lub prażone orzechy laskowe stres wynikający z niedokończonych spraw nie pozwala nam spokojnie zasnąć. Żeby nie przewracać się z boku na bok, warto nasączyć poduszkę odrobiną olejku z lawendy lub włączyć na przykład 20-sto minutową płytę ze spokojnym nagraniem. To pomoże się wyciszyć i sprawi, że łatwiej zaśniemy.

Wejdź na ten odnośnik, aby poznać podobne teksty. Dla przykładu zobacz serwis, który proponuje intrygującą Cię problematykę, a na pewno się nie zawiedziesz.

Postarajmy się, aby naszą odruchową reakcją na pojawiające się problemy było sięgnięcie po naturalne, łagodne metody. Leki dostępne online to na pewno ekspresowy i sprawdzony sposób na walkę z bólem, ale wygramy ją tylko wówczas, kiedy znajdziemy źródło tego bólu i sprawimy, że ono zniknie.