Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/menu.inc).

Jakie zadania pełni w naszych organizmach trzustka, jakie schorzenia najczęściej spotykają ten organ.

Trzustka jest niedużym organem, położonym w jamie brzusznej. Jest ona na tyle niewielka, że sporo osób nawet nie ma pojęcia, jak tak naprawdę wygląda. Również wiele osób nie ma świadomości, jaką w organizmie pełni rolę, a jej zadania są naprawdę istotne.


trzustka choroby
Source: http://www.airnaturel.pl
W pierwszej kolejności w trzustce jest wytwarzana insulina, pozwalająca na wchłanianie najważniejszego paliwa to znaczy glukozy - sprawdź - zdrowe jelita wodorowy test oddechowy łódź więcej szczegółów. Lecz oprócz tego wytwarza ona ważne dla prawidłowego działania wielu narządów hormony oraz enzymy, jak więc widać jej rola jest dość wszechstronna. Niestety jest to narząd wrażliwy i atakowany przez różne schorzenia. Z pewnością w dużej mierze do jej stanu przyczyniają się najróżniejsze używki, w szczególności mocno będzie jej szkodzić jej nadmierna ilość napojów alkoholowych.


Niestety w niejednym przypadku chorzy nie są dokładnie badani, przez co trzustka choroba mylone bywają ze schorzeniami innych narządów. W szczególności to dotyczy przewlekłych stanów zapalnych, które są często mylone z problemami jelitowymi albo żołądkowymi. Zapalenia o ostrym charakterze łatwiej jest zdiagnozować, bo przeważnie będzie im towarzyszył mocny, przejmujący ból. Wysoka temperatura, przyspieszone tętno i duże pocenie to typowe objawy tego schorzenia, i jeśli się pojawią wraz z bólem, to nie należy zwlekać, lecz od razu jechać do szpitala.


Duże medyczne problemy sprawiają także w ostatnim czasie nowotwory, jakich liczba systematycznie wzrasta. Są one trudne do leczenia, zwłaszcza w bardziej zaawansowanych stadiach, a niestety w niejednym przypadku są one zbyt późno diagnozowane.