Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/menu.inc).

Jak można będzie odmienić swoje nawyki i przyzwyczajenia, żeby jednocześnie dbać o swoje ciało i zdrowie.

O tym, że trzeba pilnować swojego zdrowia większość z nas miała okazję słyszeć wiele razy. Jednak nawet pomimo tego, że wielu ludzi doskonale o tym wie, to jednak niewiele one robią w tym kierunku. Gorzej, niekiedy świadomie zaczynają łamać podstawowe zasady, na przykład zaczynając palenie, pijąc w nadmiernej ilości alkohol czy próbując narkotyków. Grzechy takie względem własnego ciała można zaliczyć do ciężkich, jest jednak ogromna liczba mniejszych przewinień, jakie w ogólnym rozrachunku mogą się przyczynić do powstania ciężkich chorób, a nawet skrócenia życia o wiele lat.


w przychodni dla dzieci
Author: Agência Brasília
Source: http://www.flickr.com
A tak naprawdę żeby długo cieszyć się zdrowiem i urodą wystarczy przestrzegać kilku istotnych zasad, które jednak wymagają zaangażowania i niestety wyeliminowania niektórych rzeczy. Rzecz jasna nie ma całkowitej pewności, że żyjąc zdrowo dożyje się stu lat, lecz odpowiedni styl życia u prawie każdego znacznie wydłuża ich okres aktywności i powiększa odporność na wiele chorób. Z tego też powodu każdy, kto będzie chciał dłużej cieszyć się wysoką formą i chorować znacznie mniej powinien zrezygnować ze wszystkich złych nawyków. Więcej informacji na:

Podstawą dbania o własne ciało jest właściwa. To właśnie w pożywieniu organizm dostaje wszystkie konieczne do prawidłowego rozwoju składników, niestety często dostarczane są także składniki niekoniecznie zdrowe, a niekiedy wręcz szkodliwe. Dotyczy to w szczególności metali, pestycydów i innych niebezpiecznych substancji, które mogą się dostać do organizmu z posiłkami.


przychodnia stomatologiczna
Author: Interested Bystandr
Source: http://www.flickr.com
Podstawą odpowiedniej diety jest różnorodność używanych produktów, w dobrze zbilansowanej diecie powinny znajdować się produkty mleczne, mięso, pieczywo a także odpowiednia ilość owoców i warzyw.polecam przeczytać (świetna strona)Następnym bardzo ważnym elementem pilnowania zdrowia i urody jest ruch fizyczny. Pewna aktywność sportowa przede wszystkim utrzymuje mięśnie w odpowiedniej formie, pozwala także na spalenie dużej ilości kalorii, zapobiegając równocześnie przed powstaniem nadwagi. Każdy, komu zależało będzie na zdrowiu i urodzie powinien co najmniej kilka razy na tydzień aktywnie ćwiczyć, jeżeli nawet miałby to być codzienny spacer.