Podobno kobiety i mężczyźni dzielą się na takich, którzy kawę uwielbiają i takich, którzy żyć bez niej nie potrafią - kawa od zarania jest wykwintnym towarem smakoszy

Nie ma na świecie takiej istoty, która choć raz w życiu nie skosztowałaby kawy. Wszyscy znają jej smak. Zapach kawy jest wyczuwalny z daleka i nie można go pomylić z niczym innym.


upominek
Author: Mover el Bigote
Source: http://www.flickr.com


Kawa to napój rodem z Olimpu. Wszyscy piją ją z uwielbieniem, ale też z pasją parzą i produkują.


krokiet
Author: Martin Cooper
Source: http://www.flickr.com


Kawa Vergnano jest jednym z przykładów jak miłość do kawy jest widoczna w każdej filiżance. Marka została założona w latach osiemdziesiątych dziewiętnastego wieku w Turynie i do obecnych czasów wiedzie prym pośród najlepszych kaw świata. Selekcja tylko najlepszego gatunku ziaren, regularna weryfikacja jakości i wierność odwiecznym metodom palenia to gwarancja doskonałego produktu. Firma sprzedaje także młynki i ekspresy do kawy, aby kawa Vergnano (dostępnej tu: http://qualiashop.pl/72-kawa-vergnano) smakowała nam jeszcze bardziej i intensywniej.


sport
Author: www.holle.pl
Source: www.holle.pl


Kolejnym ideałem kawy o niespotykanym aromacie jest coffeelab. Jest to okaz ojczystej palarni, która mimo młodego wieku w niczym nie podporządkowuje się starszym kuzynkom z Włoch lub Austrii. Swoją siedzibę mają w stolicy i jak sama nazwa wskazuje - lab znaczy laboratorium - mają miejsce u nich niebywałe rzeczy. Takowych mieszanek i wariacji na temat kawy nie wyparłby się sam mistrz. Szefowie Coffeelab postawili na młodość.
Z tego powodu nie ograniczają się to znanych metod i cały czas próbują nowatorskich połączeń co daje niesamowite rezultaty.


Nawet jeżeli nie jesteście fanami kawy, dla niektórych szklaneczek wypełnionych tym szlachetnym trunkiem warto zrobić wyjątek i poczuć ów niezwykły smak.