Dbamy o zdrowie i ciało

Propolis jest to antybiotyk naturalny, jaki doskonale sprawdzi się w leczeniu wielu niedyspozycji.


Propolis to substancja używana przez pszczoły jako materiał uszczelniający, stąd dokładnie też druga nazwa - kit pszczeli.


Pszczółki wytwarzają propolis z żywic jak też z substancji smolistych oraz balsamicznych pączków poniektórych rodzai krzewów i drzew (np. olchy, topoli, itd.). Pszczoły uszczelniają nim gniazda oraz przykrywają ściany ula, bo stanowi doskonałe zabezpieczenie przed mikrobami, wirusami oraz grzybami. W zależności od surowca, skład propolisu może się troszkę różnić, znajdują się w nim: żywice, olejki eteryczne, mikroelementy a także flawonoidy. Jego lecznicze własności znane były już w starożytnej Grecji. Niemal każdy blog o zdrowym odżywianiu zaleca propolis w zdrowej diecie.


Zabawka dla niemowlaka
Author: Liz
Source: http://www.flickr.com
Propolis jest antybiotykiem naturalnym jak też wykazuje silne właściwości antyseptyczne, antygrzybiczne oraz przeciwzapalne. Dlatego właśnie propolisu nie powinno zabraknąć w twojej apteczce domowej. Stosowany jest w (sprawdź jak może pomóc seksuolog w GabClinic we Wrocławiu) egzem, owrzodzeń, paradontozy, stanów zapalnych, schorzeń układu oddechowego, grzybic, gośćca, , niedomagań układu krążenia. Jeśli mamy propolis przepis na wyciąg z propolisu jest dość banalny. To idealne lekarstwo zapraszamy do: przeskocz do tej strony http://misterholister.pl/ w stanach zapalnych, chorobach górnych dróg oddechowych i niedomaganiach ze strony układu pokarmowego.


Jest to naturalny antybiotyk, który powstrzyma kaszel, stany zapalne gardła jak też wrzody żołądka. Rozkruszony propolis zmieszaj z alkoholem jak też przegotowaną wodą. Przechowuj w pokojowej temperaturze w zaciemnionym miejscu przez co najmniej dwa tygodnie.