Czym zajmuje się pielęgniarka oraz położna? Jakie powinna posiadać cechy charakteru?

Są tego typu profesje, jakie w sposób nieodłączny wiążą się z pomocą. Aby pracować w tym zawodzie trzeba posiadać pewne predyspozycje, ponieważ w innym wypadu może być dość ciężko spełniać codzienne zadania.
pielęgniarka
Author: Sarah Zucca
Source: http://www.flickr.com


Przykładem tego, o kim tutaj mówimy jest pielęgniarka. Uczy się ona, aby potem świadczyć opiekę nad pacjentami. Jest ważną pomocą w szpitalach, ośrodkach zdrowia, jak również w mieszkaniach pacjentów. Należy tu powiedzieć, że część z tego typu osób jest również pielęgniarkami środowiskowymi, co wiąże się z odwiedzaniem pacjentów w domach. Niektórzy, szczególnie starsi potrzebują takiego wsparcia, gdyż ich zdrowie nie pozwala na to, ażeby samodzielnie podejść na przykład do ośrodka po zastrzyki.


Kolejnym z przykładów jest położna, która czuwa nad kobietami. Jej pomoc przede wszystkim koncentruje się na kobietach w czasie ciąży i w połogu. Natomiast jest ona w stanie także rozpoznać ciąże, jak i kierować na badania, jakie panie powinny wykonać, kiedy istnieje podejrzenie o zagrożeniu ciąży. Oprócz tego ktoś taki po porodzie bada oraz wspiera matkę, potrafi doradzić w sprawie opieki nad noworodkiem do szóstego tygodnia życia. Może również doradzać co jeść, kiedy jest się w stanie odmiennym. Jej zadaniem jest także kwestia profilaktyki chorób kobiecych.


Ażeby być w stanie pracować w takich zawodach trzeba posiadać duże ilości empatii. Oprócz tego dobrze jest lubić kontakt z ludźmi.
Osoby, które zastanawiają się nad wyborem takiej profesji, z reguły zapominają, że należy wykazać się mocną psychiką, gdyż na co dzień zdarza się mieć do czynienia z trudnymi sytuacjami. Nie można się w takich chwilach załamywać.