Czym mogą się wyróżniać soczewki jednodniowe i czym różnią się od opcji 30-dniowych?

Jeśli okazujesz się być personą, która dużo czasu przeznacza na np. pracę przy komputerze, to prawdopodobnie posiadasz albo pojawią się w Twoim przypadku niektóre kłopoty z oczami.
zdjęcia dzieci
Author: Sharon & Nikki McCutcheon
Source: http://www.flickr.com


Co prawda okulary dodają swoistego uroku, wszakże są osoby, które ich wkładać nie zamierzają.


Dla nich to właśnie wytworzono ciekawą alternatywę. Okazują się być nią tzw. soczewki kontaktowe, które mają swe 2 rodzaje. Okazują się być one związane z czasem, przez który można z nich korzystać. Istnieją więc soczewki na jeden dzień i 30-dniowe. Które są zalety szkiełek przeznaczonych do nakładania ich poprzez tylko 24h? Są one wykorzystywane także jako produkt do sprawdzania tego typu rozwiązania przez nowych użytkowników, jednak nie o to przeważnie chodzi. Warto nadmienić, że soczewki jednodniowe nie potrzebują tak starannej pielęgnacji jak ich 30-dniowe rywalki. Warto tutaj dodać, że do nich należy ponadto zakupić specjalne narzędzia.


Wszakże najistotniejszą zaletą, jaką gwarantują soczewki jednodniowe - soczewki jednodniowe jest o wiele większe bezpieczeństwo pod względem możliwego zakażenia narządu wzroku przez np. niewłaściwie zrobioną kosmetykę soczewki miesięcznej. Te ze znacznie krótszym okresem używania po prostu powinno się każdego wieczoru usuwać. Redukuje się w taki sposób możliwość zakażenia narządu wzroku przez drobnoustroje. Wszakże nie ma nic bezpłatnie.
Jednostkowy nakład pieniężny zakupu soczewek na 1 dzień jest bardziej znaczący niżeli 30-dniowych. Przy wyborze konkretnej wersji nie można mieć jednak na uwadze tylko pieniędzy.