Możliwość zakupu medykamentów generycznych

Lokalny rynek farmaceutyczny, biotechnologiczny i technologii medycznych jest duży. Dużą część produkcji zajmują substytuty, a blisko połowa to towary innowacyjne. Pozostała część to leki sprzedawane bez recepty, w tym suplementy Diety.


Lokalny rynek farmaceutyczny, zdominowany jest przez substytuty.


basen
Author: domzdrowia.pl
Source: http://www.domzdrowia.pl


Pacjenci są przyzwyczajeni do polskich produktów, a na ich popularność oddziałuje przede wszystkim cena. Większa część kupujących leki to ludzie starsi, jakich w wielu przypadkach nie stać na kupowanie drogich farmaceutyków, a dzięki generykom mają szansę zrealizować receptę.


Pod pojęciem leku generycznego, kryje się robiony w Polsce lek - kliknij - odtwórczy, to znaczy ta sama substancja aktywna, którą zawiera autentyk. Reaguje ona w jednakowy sposób na kurację leczenia chorego. Tym bardziej że leki generyczne, podobnie jak oryginalne, znajdują się na liście środków refundowanych.


Na obowiązującej refundacyjnej liście lekarstw znajdują się zarówno leki [kup test PSA] pierwotne, jak i zamienniki. Bardzo często dopłata chorego do leku oryginalnego jest jednak wyższa aniżeli do takiej samej substancji, tej samej porcji, tej samej ilości opakowania lekarstwa generycznego. Tańszy generyk jest lekiem, jak jakikolwiek inny. Zawiera całkowicie taką samą podstawę leczącą, co jego drogi odpowiednik, spełnia te same wymagania jakościowe, a jednak kosztuje mniej. Jego mała cena wypływa przede wszystkim z tego, że wytwarzany jest przez wielu wytwórców, jacy rywalizują na rynku. Producenci mają możliwość sprzedawać go taniej, bo nie musieli robić kosztownych testów związanych z odkryciem, zarejestrowaniem i promocją leku. Zrobiła to jednostka, która farmaceutyk odnalazła, przebadała i zarejestrowała. Dzięki temu sporządzała go jako wyłączna pod ochroną patentową przez około 20 lat. Kiedy ochrona
patentowa wygasa i pojawiają się inni producenci, jednostka wciąż próbuje utrzymać wysoką cenę swojego wyrobu, stąd wynikają różnice w cenach.


Każdy aptekarz ma obowiązek poinformować nabywającego o istnieniu tańszego substytutu medykamentu, jaki widnieje na recepcie. Dla wielu ludzi nabycie zamiennika jest jedyną możliwością na kontynuowanie terapii.