Trunki towarzyszą ludzkości od tysięcy lat - korzystali z nich przykładowo starożytni Rzymianie czy mieszkańcy Indii

Wszystko, co stworzył człowiek ma zawsze dobrą oraz złą stronę. Dynamit był przecież wynaleziony przez Nobla w szlachetnym celu, a dopiero później zaczęto go używać poniekąd jako broń w walkach.
laptop
Author: Karen Rachel Lee
Source: http://www.flickr.com


Rehabilitacja
Author: Cheerful Givers
Source: http://www.flickr.com


Alkohol (odtruwanie alkoholowe) rzeszy Polakom kojarzy się z uzależnieniem, które musimy przyznać jest straszny. Jednak, to nie jest zawsze tak, że każdy trunek szkodzi zdrowiu. Wielu lekarzy powtarza (i jest to poparte badaniami), że jedno niewielkie piwo dobrze działa na nerki, a kieliszek wina po posiłku sprzyja trawieniu. Zatem, jak zawsze w życiu, najistotniejszy wydaje się być umiar - powinniśmy po prostu wiedzieć, kiedy powiedzieć nie. Można cieszyć się wieczorem z rodziną w domu albo w knajpce i wypić dobre wino. Nic w tym gorszącego, szczególnie jeżeli nie sięgamy po alkohol, gdy przychodzą jakieś problemy i pragniemy o wszystkim zapomnieć. W obecnych czasach, by móc sprzedawać alkohol, sklep lub restauracja muszą posiadać specjalne zezwolenie. Są takie sklepy, które wyłącznie wyspecjalizowały się w sprzedaży win czy piw i nie proponują niczego innego. Wtedy ich wachlarz propozycji jest doprawdy spory, ponieważ sprowadzają oni trunki z różnych kontynentów, by dać możliwość swoim klientom skosztować różnych, niekiedy bardzo zaskakujących smaków.
Kupując jakiś alkohol, nie zapominajmy, by posiadał on banderolę. Jest ona zapewnieniem tego, że alkohol nie jest z przemytu i spełnia warunki dopuszczenia do handlu, zatem nie zachodzi czyjemuś zdrowiu.