Na co pomaga olej arganowy? Dlaczego warto go używać Jakiego typu ma plusy?

olejek arganowy to jeden z droższych i docenianych olejów na świecie. Produkuje się go z owoców arganii żelaznej, a do produkcji jednego litra oleju tłoczonego na zimno musimy zużyć aż 30-35 kg


mieszkanie
Author: You Tube - Tomasz Szafarek
Source: http://www.flickr.com


Można wyróżnić dwa typy takiego olejku - spożywczy oraz kosmetyczny. Pierwszy z nich tworzy się z prażonych nasion drzewa arganowego, najczęściej ma ciemnozłoty kolor, a także ciekawy orzechowy smak. Ten drugi stosowany w kosmetyce, produkuje się z nasion nieprażonych, jest o wiele jaśniejszy. Olej arganowy znany jest w Maroku od naprawdę dawna, od ponad tysiąca lat - bonusy.


Jest rzeczywiście bogaty w konieczne kwasy tłuszczowe, jak i witaminę E, tak więc jego wpływ na cerę obejmuje walkę z suchością, jak i szorstkością, ale też zmniejsza blizny czy zmarszczki. Gdy jest przyjmowany doustnie to bardzo obniża poziom szkodliwego cholesterolu, polepsza krążenie i oraz wzmacnia system odpornościowy. Olej arganowy tłoczony jest na zimno, a to po to ażeby zachować najbardziej ważne właściwości orzechów - Organique sp. z o.o..
Określeni producenci robią to troszkę inaczej, więc tłoczą z uprażonych orzeszków. Z jednej strony poprawia to walory aromatyczne (interesujący post w ORGANIQUESp.z o.o.), ale z drugiej strony likwidować część aktywnych, bardzo cennych dla zdrowia substancji. Każdy powinien stosować taki olejek, ma cudowne właściwości.


Ma zawarte w składzie tego typu substancje jak stygmasterol, tirukallo i witamina E, jakie regenerują naskórek, wzmacniają komórki, dodatkowo olejek ten ma przeciwzapalne właściwości, jakie chronią skórę przed oraz po opalaniu. To wszystko sprawia, że jest to olejek godny uwagi, którego stosowanie polepsza nasze zdrowie.