Parę sprawdzonych metod na wypielęgnowane włosy

Piękne włosy to od zawsze świadectwo urody, a czasami panowania. Długie i zadbane fryzury królów z frankońskiej dynastii Merowingów odzwierciedlały ich królewskość. A każdy z pewnością kojarzy z Biblii przypowieść o Samsonie, olbrzymie, który brał swą moc ze swoich nieobcinanych włosów.

To dziwne, bo faceci nierzadko gubią włosy z takiej przyczyny, że posiadają w ciele sporo testosteronu. A hormon ten, jak pokazują badania, jest męską mocą. U mężczyzn łysienie nie jest jakimś tragicznym wydarzeniem, zawsze można się ostrzyc na zero. Spory ambaras jest u niewiast, które nie zdają sobie sprawy, jak dbać o włosy, by te nie wypadały.

włosy
Wypadające włosy to zwykle efekt braku ważnych witamin, takich jak witamina H. Tę witaminę ciężko dostarczyć z pożywienia, zatem dobrze jest sprawić sobie bogate preparaty witaminowe, dostępne w każdej porządnej aptece. Niedobór biotyny może wynikać z wielu czynników, takich jak np. branie pigułek antykoncepcyjnych lub przechodzenie przez solidną kurację antybiotykową, która zabija dużo kluczowych związków w organizmie.

Również niehigieniczny styl życia jest wielkim nieprzyjacielem pięknych fryzur. Jeśli codziennie palisz tytoń, wchłaniasz dużo mocnej kawy i funkcjonujesz w biegu, dla własnego dobra powinieneś postawić zmianę przyzwyczajeń. Może to uczynić dużo nie jedynie dla czupryny, a także dla całości formy organizmu oraz dobrego samopoczucia, nie mówiąc już o mniejszych szansach zapadnięcia na fatalne choroby, takie jak na przykład nowotwory. Na herbapol.poznan.pl warto zobaczyć http://herbapol.poznan.pl/alax, to sprawdzone źródło informacji na ten temat.

Co na wypadanie włosów? Kilka przydatnych rad, które warto wypróbować i stosować systematycznie.

- od razu trzeba podkreślić, że z tą dolegliwością warto iść do lekarza rodzinnego, by dostać skierowanie do specjalisty. Fachowiec może przepisać dobre preparaty, które uleczą włosy i spowodują, że będą trwalsze. Fachowiec też powie, jak należy odmienić swój sposób życia – bez wątpienia będzie to między innymi rzucenie palenia papierosów.

O ile wypadanie jest rezultatem problemów w gospodarce hormonalnej osoby, doktor może przepisać odpowiednie pigułki, zawierające porcje hormonów. Kobiety, które przechodzą właśnie okres menopauzy, powinny bezzwłocznie spytać doktora o taką terapię. Lekarz może też skierować osobę na naświetlanie zdrowotnymi lampami kwarcowymi.

- istnieje wiele wartych uwagi domowych lekarstw na przerzedzające się i suche włosy. Najpopularniejszą techniką jest nakładanie na skórę głowy żółtek jaj, które zawierają witaminy na włosy i sporo ważnych składników odżywczych. Znaną od dawna metodą jest lanie na głowę soku z cebuli. Metoda wydaje się niekorzystna, bo cebula wydziela nieprzyjemny zapach, ale jej skuteczność jest fantastyczna. Suche włosy pragną wilgoci, więc obok kupowania szamponów, które mają w składzie związki nawilżające, warto robić to na własną rękę, używając np. świeżo wyciśniętej oliwy z oliwek.