Medycyna estetyczna – jakie zabiegi cieszą się obecnie największym zainteresowaniem wśród klientów?

Sporo osób walczy z dużymi kompleksami, które utrudniają im życie. Niestety, często jest to spowodowane ogromnym naciskiem społecznym na atrakcyjność wizualną. Wyretuszowane okładki lubianych czasopism, drobiazgowo zaplanowane sesje zdjęciowe – to wszystko zasadza w ludziach wyimaginowane wymagania w stosunku do własnego ciała.

polecamy
Author: 123rf
Source: 123rf
Na szczęście, obecnie proponowanych jest dużo ciekawych rozwiązań, które umożliwiają skuteczną walkę z kompleksami. Przykładem może być przykładowo medycyna estetyczna Toruń konin. Jakie zabiegi są dziś najczęściej wybierane? Zdecydowanie, do grona najbardziej popularnych zabiegów należy wstrzykiwanie różnego rodzaju wypełniaczy, przede wszystkim botoksu i kwasu hialuronowego.Wypełniacze służą na przykład do likwidowania zmarszczek i gwarantują bardzo dobre rezultaty, oczywiście o ile zostaną wykorzystane z umiarem. Poza tym, za pomocą botoksu oraz kwasu hialuronowego powiększa się usta. Dziś, duże, pełne, wydatne usta to marzenie wielu kobiet, ponieważ właśnie taki ideał kobiecej urody jest lansowany. W związku z tym zabiegi powiększania ust są naprawdę popularne, tym bardziej że ich koszty nie są duże. Medycyna estetyczna ( www.royalclinic.eu/ ) oferuje również bardziej inwazyjne rozwiązania, jak powiększanie piersi za pomocą implantów. Niewielkie piersi są czasami kompleksem, tym bardziej że właśnie ta część ciała jest kulturowo uważana za atrybut kobiecości. Operacja powiększenia piersi może rozwiązać ten problem - polecamy.
Poza tym, wielu pacjentów decyduje się na operacyjne skorygowanie kształtu nosa bądź uszu. Popularne jest także operacyjne wygładzanie zmarszczek, czyli lifting, polegający na naciągnięciu skóry. Szwy są z reguły umieszczane za uszami, gdzie zakrywają je włosy, dzięki temu efekt ostateczny liftingu jest satysfakcjonujący, rzecz jasna o ile operacja zostanie przeprowadzona przez doświadczonego lekarza.

Presja posiadania szczupłego ciała sprawia, że pacjenci cenią sobie również zabiegi liposukcji, czyli odsysania tkanki tłuszczowej. Ułatwiają one zlikwidowanie nadmiaru tłuszczu w tych rejonach, w których nie pomaga dieta bądź ćwiczenia. Generalnie, medycyna estetyczna zapewnia współczesnemu człowiekowi wiele możliwości zmiany swojego wyglądu. Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim umiar.