"Zapalenie" dosłownie w kontekście choroby - określenie posiadające tysiące znaczeń i tysiące konkretnych powodów

Słysząc o zapaleniach w kontekście jakiejś choroby każdy spośród nas ma przed oczami całkowicie innego rodzaju skojarzenie. Dlaczego tak jest? Odpowiedź na to istnieje jedna, choć jakby ja dobrze rozwinąć okazuje się bardzo wielka, a brzmi ona: zapaleń istnieją całe dziesiątki odmian i rodzajów.
Każdy z nas w rzeczywistości niegdyś "przebył" jakąś chorobę, w której to ukazał się ów problem. Jakie jednak dokładnie istnieją rodzaje zapaleń oraz co głównie bywa ich przyczyną?


serwis internetowy
Author: Familjen Helsingborg
Source: http://www.flickr.com


miód z pasieki
Author: Free Creative Commons Images for Colorful Souls!
Source: http://www.flickr.com


Rodzajów zapaleń w różnych chorobach jak to już napomknęliśmy istnieją wręcz całe dziesiątki. Jest to jednakże wbrew pozorom nie sama choroba, lecz reakcja obronna naszego własnego organizmu na ciągle rozwijające się (zwykle dość długo) problemy w jakimś miejscu w środku naszego ciała. Warto mieć świadomość, że powstały cztery podziały zapaleń: 1. zapalenie ostre; drugi - zapalenie (zapalenie pęcherza) podostre; 3. zapalenie przewlekłe, a także 4. zapalenie podprzewlekłe. Poza tym istnieje podział zapaleń nazywany "patomorfologicznym", w którym to znajdziemy zapalenia: typowo uszkadzające, wytwórcze, czy wysiękowe, a także krwotoczne, nie napomykając o nieżytowych, ropnych, czy rzekomobłoniastych oraz kilku innych.
Co do samych nazw zapaleń no to zabrakłoby nam na nie wszystkie miejsca, jednak na pewno mamy możliwość nadmienić spośród nich takie jak chociażby: zapalenie żołądka, dziąseł, czy też cewki moczowej a także gardła, jąder, krtani i wielu, wielu innych, wśród których to mamy możliwość odnaleźć też zapalenie macicy, naczyń chłonnych, naczyń krwionośnych, czy choćby zapalenie nerek, opłucnej, spojówek oraz przyzębia, lecz wymieniać tak istnieje możliwość jeszcze długo.