Dowiedz się więcej odnośnie zabiegu zmniejszenia warg sromowych. Spójrz koniecznie!

Nietypowa wielkość warg sromowych może powodować dyskomfort w sytuacji kontaktów seksualnych, kłopoty związane z higieną osobistą, aktywnym uprawianiem sportu. Na szczęście nowoczesna medycyna oferuje zabiegi, które pomagają kobietom uporać się z problemami dotyczącymi budowy intymnych okolic.

Plastyka warg sromowych
kobieta w pokoju
Author: Nikos Koutoulas
Source: http://www.flickr.com
może dotyczyć różnego rodzaju zabiegów, pośród których do popularnie wykonywanych wlicza się zmniejszenie warg sromowych mniejszych. Zabieg ten przeprowadzany jest w znieczuleniu dożylnym i miejscowym. Polega on na nacięciu w tylnej części lub klinowo w środkowej, co daje szansę na ich pomniejszenie, zostawiając zostawiając w naturalnej formie brzegi warg, przy równoczesnym zachowaniu ich wrażliwości na bodźce. Są też sytuacje, iż wargi są tak duże, iż wykonuje się ich zmniejszenie na całej długości. Plastyka warg sromowych pozwala też na zniwelowanie asymetrii. Sprawdź: niezastąpiona plastyka warg sromowych.

Przed zabiegiem zmniejszenia warg sromowych wymagane jest dokonanie wywiadu lekarskiego oraz poddanie się badaniom, w tym między innymi badaniu krwi i moczu. Przeciwwskazaniami do plastyki warg sromowych: ciąża, cukrzyca, miesiączka, leczenie chemioterapią. Gdy wyniki będą dobre oraz otrzymamy potwierdzenie od ginekologa o braku jakichkolwiek przeciwwskazań zdrowotnych do przeprowadzenia zabiegu, wówczas ustala się jego przebieg.


Sam zabieg może potrwać od 30 min do około 1,5 godziny. Powinien być przeprowadzany w pierwszej fazie cyklu. Po zabiegu występuje obrzęk, który znika po ok. 7 – 14 dniach. Szwy ściąga się po upływie 7 dni. W trakcie rekonwalescencji konieczna jest całkowita absencja seksualna przez kilka tygodni, trzeba unikać siedzenia przez 5 dni oraz nie można wykonywać ćwiczeń. Pacjentka musi zadbać o właściwą higienę intymnych okolic. Powrót do seksualnych zbliżeń możliwy jest po upływie 6 – 8 tygodni. Efektem zabiegu jest poprawa estetyki warg sromowych oraz ich odmłodzenie. Zmniejszenie warg sromowych pozwala pozbyć się dyskomfortu i bólu, wstydu podczas intymnych chwil, wpływa korzystnie na samoocenę i ogólnie poprawia jakość życia - zobacz więcej.