Kiedy w domu pojawia się nowy członek rodziny – wszystkie potrzebne akcesoria

Nadejście na świat pociechy to dla mamy i taty niesamowite przeżycie. Przed porodem należy właściwie przystosować mieszkanie, zakupić kołyskę, wózek oraz wiele niedużych, ale i potrzebnych przedmiotów.
Jednym z tego typu akcesoriów są smoczki. Dobrym wyborem, poza Zwykłymi smoczkami, są smoczki uspokajające lovi. Każdy z nich stworzony został we współpracy z ekspertami w dziedzinie laktacji. Te unikatowe smoczki zapobiegają odruchom zagryzania, nie zaburzą również rytmu ssania dziecka. Zapewniają komfortowe połykanie śliny, natomiast zgryz kształtuje się właściwie. Dodatkowo, smoczki uspokajające lovi kształtem przypominają żeńską brodawkę sutkową. Mają również system wewnętrznych wypustek, które przypominają laktacyjne kanaliki. To sprawia, że taki smoczek jest idealny dla niemowlaka.


zdjęcia
Author: Tom Page
Source: http://www.flickr.com


Przed porodem powinno się upewnić, czy wszystko dla dziecka jest kupione. Wyprawka dla malucha musi uwzględniać takie elementy jak: wózek, fotelik, łóżeczko, wanna i przewijak. Często rodzice kupują wiele przedmiotów na zapas, z których nigdy nie będą korzystać. W czasie zakupów trzeba zatem zachować rozsądek oraz pilnować się spisanej listy. Trzeba mieć na uwadze, że wszystko dla dziecka uzależnione jest od pory roku, kiedy maluch przyjdzie na świat. Jeśli poród ma odbywać się podczas zimy, konieczny może okazać się na przykład gruby śpiwór lub grubszy rożek. Latem trzeba będzie zakupić więcej cieńszych ubranek, zapewniających odpowiedni przewiew.
zakupy dla malucha mogą być kłopotliwe oraz zająć mnóstwo czasu. Opłaca się czasem zasięgnąć porady u bardziej doświadczonych rodziców, którzy powiedzą, co trzeba dokupić, a jakiego rodzaju rzeczy okażą się niepotrzebne.